Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Jedynka wierzy we własne siły

II liga: Jedynka wierzy we własne siły

Siatkarki UKS Jedynka Łomża po wakacyjnej przerwie wczoraj rozpoczęły przygotowania do pierwszego w historii klubu sezonu w drugiej lidze. Przez zespołem prezes Jedynki Czesław Filipkowski stawia jeden cel.

Chcemy utrzymać się w lidze bez konieczności rozgrywania barażów – wyjaśnia Filipkowski.

Nie będzie to jednak łatwe, gdyż w swojej grupie „Jedynka” zmierzy się m.in. z AZS AWF Warszawa, AZS WSWFiT Białystok, NIKE Węgrów oraz spadkowiczem z I ligi Legionovią Legionowo. Zadanie postawione przez włodarzy klubu wydaje się tym trudniejsze, że zespół z Łomży będzie jedną z najmłodszych drużyn w lidze i większość zawodniczek po raz pierwszy wybiegnie na ligowe boiska.Zdaję sobie sprawę, że mamy młody i niedoświadczony zespół – podkreśla opiekun Jedynki Mirosław Skawski.Ale myślę, że własnymi siłami jesteśmy w stanie utrzymać II ligę. – Rzeczywiście w większości mamy młody, nie do końca ograny skład i to budzi pewne nasze obawy – dodaje kapitan zespołu Milena Skowrońska.

Dlatego też Jedynka poszukuje wzmocnień. W kręgu zainteresowań działaczy z Łomży są dwie zawodniczki AZS Białystok. Jeszcze bez wzmocnień łomżanki wczoraj spotkały się na pierwszym treningu. Na zajęciach zabrakło Małgorzaty Lenckiej, Patrycji Karpińskiej oraz Klaudii Sobolewskiej, które dzisiaj dołączą do zespołu. Już wiadomo, że do 16 sierpnia Jedynka trenować będzie na własnych obiektach. Potem na dwa tygodnie łomżanki wyjadą na obóz do Rajgrodu. Po powrocie 30 sierpnia podopieczne Skawskiego do startu rozgrywek przygotowywać się będą w Łomży. W tym czasie zaplanowanych jest kilka meczów sparingowych.

Najbliższy na początku września z litewskim zespołem z Kowna lub Wilna. – Oprócz tego meczu przewidujemy także wyjazd pod koniec września na turniej do Siedlec – informuje Skawski. – Zagramy tam z kilkoma zespołami z drugiej ligi, ale na dzień dzisiejszy nie potrafię powiedzieć, z jakimi. Tymczasem klub powoli dopina budżet na przyszły sezon.

Jestem już po rozmowach z urzędem miasta i otrzymałem obietnicę, że miasto będzie naszym głównym sponsorem – podkreśla Filipkowski.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved