Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Hristo Cwetanow: Jestem rozczarowany

Hristo Cwetanow: Jestem rozczarowany

Środkowy kadry Bułgarii, Hristo Cwetanow nie kryje rozczarowania brakiem powołania do kadry na mistrzostwa Europy. Jak mówi jednak z rozmowie z bułgarskim dziennikiem 7 dni Sport liczy, że zagra jeszcze w kadrze narodowej

Jak przyjąłeś wyjaśnienia Martina Stoewa odnośnie nie powołania ciebie i Nikolowa na mistrzostwa Europy?

Jestem bardzo rozczarowany. Przyznaję z żalem, iż nie rozumiem co oznacza zdanie wypowiedziane przez Stoewa „Tak zdecydowałem, nie jestem nikomu winny wyjaśnień”. Myślę, że po wszystkich tych latach w kadrze narodowej i tego co do niej wnieśliśmy zasłużyliśmy aby poznać prawdziwe przyczyny wykluczenia nas z zespołu. Nie wiem dlaczego trener powiedział, że jesteśmy jednymi z najlepszych zawodników w ostatnim czasie a później nie powołał nas do kadry. Po prostu tego nie rozumiem.Wierzysz, że po mistrzostwach Europy będziesz mógł wrócić do reprezentacji?

Oczywiście. Z mojej strony nie ma żadnego problemu. Dla Bułgarii zawsze będę gotowy do gry, niezależnie od wszystkiego wkoło. Liczy się tylko to, aby zespół mnie potrzebował. Teraz sytuacja jest bardzo delikatna. Jeśli przechylimy za bardzo szalę możemy stracić wszystko co do tej pory zbudowaliśmy.

Jaka jest według ciebie tego przyczyna?

Nawet Martin Stoew nie chce jej podać, myślę, że obaj z Wlado Nikolowem zagraliśmy dobrze podczas Ligi Światowej. To raczej dziwne, że Martin Stoew mówi mi, że gram bardzo dobrze i jestem w formie a dwa mecze później już nas nie potrzebuje w reprezentacji.

Jak odebrałeś to, ze Stoew nie poinformował was osobiście o swojej decyzji?

To jeszcze gorzej świadczy o nim. Nie ma tego nawet co komentować. Po tych wszystkich latach, gdy graliśmy razem nawet na to nie zasłużyliśmy.

Rozmawiałeś z Wlado i Iwanem (Zarewem) o tej sytuacji?

Tak, z Iwanem przez telefon a z Wlado się widzieliśmy niedawno. Cóż mogliśmy powiedzieć? Zostaliśmy bardzo skrzywdzeni ponieważ wiem, że nasze miejsce jest w tej kadrze. Ta sytuacja pokazała, że wszystko w życiu mija i nie jest stałe. Życzę jednak pozostałym chłopakom aby byli zdrowi i osiągnęli sukces na mistrzostwach Europy.

Czy to prawda, że zostajesz na kolejny sezon w Lewskim Sofia?

Nie wiem, czas pokaże co się wydarzy. Na dzień dzisiejszy nie mam konkretnych propozycji. Rozmawiałem również z CSKA. Ale na razie nic więcej nie wiem.

* Rozmawiał Bożidar Kartunow – 7 dni Sport

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved