Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Uniwersjada – czas decydujących rozstrzygnięć

Uniwersjada – czas decydujących rozstrzygnięć

fot. archiwum

Byli ze sobą już od 3 czerwca. Wykonali masę ćwiczeń na treningach, w tym czasie rozegrali osiem kontrolnych spotkań. Od 8 do 18 sierpnia będą bronić barw Polski w turnieju siatkarzy Letniej Uniwersjady.

Nastroje w drużynie są bojowe – powiedział trener Polski Krzysztof Felczak . – Zespół ostatnio grał coraz lepiej, coraz bardziej rozumiał. Zawodnicy mają ambicje, które sięgają najwyższych celów. Są świadomi swoich możliwości .

 

Pod koniec lipca uniwersjadowa reprezentacja przebywała na turnieju we Włoszech, gdzie wygrała 4:0 i 3:1 z Kadrą B tego kraju oraz uległa temu rywalowi 0:4. W przegranym spotkaniu trener Felczak dał odpocząć kilku zqawodnikom. – To jednak nie usprawiedliwia takiego wyniku – powiedział Krzysztof Felczak . – Mamy już kształt podstawowego składu, ale jednocześnie mamy świadomość, że turniej jest długi i trudny. Jednym ustawieniem będzie trudno przejść całe zawody . 

W opinii polskiego trenera trudno jest wyrokować o sile poszczególnych zespołów. – Każda federacja ma swoje plany – mówi trener Felczak. – Niewykluczone, że w niektórych drużynach zagrają zawodnicy ze swoich pierwszych reprezentacji. Tak się może zdarzyć z ekipami azjatyckimi. Na pewno turniej Letniej Uniwersjady ma swój prestiż na arenie międzynarodowej i zdobycie medalu w naszym przypadku byłoby jak najbardziej celowe. Takie zresztą stawiamy przed sobą plany .

 

Odlot Kadry B do Tajlandii zbiegł się w czasie z początkiem zgrupowania kadry trenera Raula Lozano w Spale. – Nadchodzi decydujący czas konfrontacji europejskich drużyn – twierdzi Felczak . – Mistrzostwa Europy zweryfikują umiejętności potentatów kontynentu. W Moskwie i Sankt Petersburgu zawalczy się nie tylko o medale, ale również o prawo gry w pierwszej olimpijskiej kwalifikacji – Pucharze Świata.

 

Drugi trener męskiej reprezentacji Alojzy Świderek twierdzi, że najłatwiej będzie dostać się do Pekinu z Pucharu Świata. Problem w tym, że do tego turnieju trzebnajpierw zakwalifikować. – Mistrzostwa Europy oraz Puchar Świata są naczyniami połączonymi i trenerowi Świderkowi trzeba przyznać rację – mówi Krzysztof Felczak . – Oba turnieje są bardzo ważne. Nasza reprezentacja ugruntowała w tym sezonie postęp, zarówno w grze obronnej jak i ataku. Polska jest obecnie tuż za światowym liderem Brazylią, ale w takiej samej sytuacji jest kilka innnych zespołów. Na pewno Rosja zechce dalej odbudowywać swój nadszarpnięty w 2006 roku autorytet, silna jest Francja, na pewno trzeba będzie liczyć się z Włochami .

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved