Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Trener siatkarek Wisły rozpoczął pracę

Trener siatkarek Wisły rozpoczął pracę

fot. archiwum

- Zaimponował mi tym, że zaczął rozmowę od szkolenia, a nie od pieniędzy na transfery - mówi Ludwik Miętta-Mikołajewicz o nowym trenerze Krzysztofie Mazurku. Siatkarki będą występować w nowym sezonie jako Wisła Enion Energia.

Zmienił się również trener – Ryszarda Litwina zastąpił Krzysztof Mazurek , ostatnio prowadzący Szóstkę Biłgoraj. – Dzięki uporowi i staraniom Ryszarda Litwina siatkówka w Wiśle bardzo się rozwinęła i za to jesteśmy mu wdzięczni. Natomiast od strony szkoleniowej nastąpiła pewna stagnacja – uważa prezes Miętta-Mikołajewicz .

 

Jednym z argumentów było to, że Litwin nie potrafił zmotywować zawodniczek w decydujących o awansie meczach z MMKS-em Dąbrowa Górnicza czy AZS-em Białystok. – Drużyna w ważnych spotkaniach nie grała tak dobrze jak w tych o mniejszą stawkę -mówi Miętta-Mikołajewicz . 

Wisła rozmawiała z kilkoma trenerami. Zdecydowano się na Mazurka , bo zarekomendowała go Magdalena Śliwa . Grająca II trener Wisły była pod wrażeniem poziomu wyszkolenia podopiecznych szkoleniowca. Rozmawiała z nim o jego filozofii siatkówki na zgrupowaniu reprezentacji, gdy Mazurek przyjeżdżał podglądać pracę Marco Bonitty . – Mnie zaimponował tym, że rozmowę z zarządem sekcji rozpoczął od tematu szkolenia, a nie transferów – mówi Miętta-Mikołajewicz .

 

Nowy szkoleniowiec nie może jednak pochwalić się sukcesami. – To może budzić wątpliwości, ale z drugiej strony trenerzy, którzy pracowali w wielu klubach, często traktują swoje obowiązki zbyt rutynowo – uważa prezes. – Cel, jaki stawiamy zespołowi, jest ten sam: awans do Ligi Siatkówki Kobiet. Budżet nie zmniejszył się, choć i tak nie zabezpiecza w całości potrzeb sekcji siatkówki. Dlatego będziemy szukać dodatkowych sponsorów.

 

Z drużyny odeszły Magdalena Piątek , której skończył się kontrakt i została zawodniczką MMKS-u Dabrowa Górnicza, oraz Sylwia Wojcieszka , która przeszła do Winiar Kalisz. Do AZS-u Warszawa wypożyczono Julię Barbaszewską . Z AZS-u Białystok pozyskano 22-letnią reprezentantkę kraju – atakującą Karolinę Kosek. Z wypożyczeń wróciły Izabela Kunc i Agnieszka Seta . Do drużyny prawdopodobnie dołączą jeszcze Aleksandra Filip z Armatury Kraków i Magdalena Bydołek z AZS-u Poznań. 13 sierpnia siatkarki jadą do podkrakowskich Piekar, we wrześniu udają się na obóz do Solca.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved