Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Stabilna sytuacja w chorwackiej kadrze

Stabilna sytuacja w chorwackiej kadrze

Wydaje się, że sytuacja, która panowała jeszcze do niedawna wokół chorwackiej kadry narodowej mężczyzn została załagodzona. Na Bjelolasici trwają wciąż przygotowania do wrześniowych Mistrzostw Europy. Trzynastu kadrowiczów ćwiczy codziennie pod okiem trenera Malevića.

Siatkarze zaraz po zakończeniu zgrupowania mają udać się do Zagrzebia, a potem do Poreča gdzie kadrę przejmie Leo Barić.

Na Istrię ma udać się 12. zawodników, wśród nich znaleźli się: Kvesić, Gotal, Srdoč, Ćuk, Vulin, Modrić, Ćosić, Čičković, Jošić, Strelec, Jureša i Kurteš. W przyszły poniedziałek mają dojechać Polgar i Mišin, a we wtorek Dejan Laninović oraz Boriskijević – siatkarz młodego pokolenia, który w reprezentacji Malevića grał na pozycji libero.Jak widzicie kadra nie jest budowana według modelu : młodość + starość. Do mojej reprezentacji zaangażowałem całą siatkarską Chorwację – od Slavonji, do Dalmacji i Przymorza. Chciałbym razem z moimi zawodnikami zapracować na najlepsze wyniki w historii piłki siatkowej w tym kraju – powiedział Leo Barić.

W szerokim składzie, który wybrałem jest 32. graczy i dla mnie najważniejsze jest, by w tej trudnej sytuacji, która panuje wokół związku nikt nie odmówił gry w drużynie narodowej.

W Poreču Barić ma ogłosić osiemnastkę, która będzie reprezentować kraj na ME w Rosji. Pytanie tylko, czy zechcą zagrać dla niego najlepsi?

źródło: inf. własna, odbojka.hr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved