Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Chemik Police ruszył w środę z przygotowaniami

Chemik Police ruszył w środę z przygotowaniami

fot. archiwum

W środę przygotowania do nowego sezonu I ligi 2007/08 rozpoczęły siatkarki Chemika Police. W przededniu wznowienia treningów w klubie doszło do zaskakującej zmiany szkoleniowca - Mariusza Bujka zastąpił Stanisław Sakowski.

Mariusz Bujek dość nieoczekiwanie zrezygnował z funkcji trenera i zaproponował działaczom klubu moją kandydaturę. Miałem dwa dni na podjęcie decyzji, a że z Policami byłem związany już przed laty, nie wypadało odmówić – mówi Stanisław Sakowski .

 

Na pierwszym treningu zespół stawił się w mocno okrojonym składzie. Trenowało zaledwie siedem siatkarek, a szeroka kadra ma liczyć 12-13 osób. Wśród trenujących były dwie pozyskane niedawno zawodniczki – rozgrywająca Joanna Pomykacz i przyjmująca Marta Wellna . W klubie w nowym sezonie nie zagrają natomiast na pewno libero Joanna Kuchczyńska i rozgrywająca Katarzyna Ciesielska , które zasilą szczeciński Piast. Nowy szkoleniowiec funkcję libero zamierza w tej sytuacji powierzyć doświadczonej Katarzynie Ostrowskiej . 

Trudno dziś powiedzieć, czy skład Chemika będzie silniejszy niż w ubiegłym sezonie. Naszym celem jest utrzymanie się w I lidze, a wiele zależeć będzie od postawy doświadczonych zawodniczek Ostrowskiej, Furmanek , Kwiatkowskiej i Bryczkowskiej – mówi Stanisław Sakowski.

 

Do 5 sierpnia policzanki trenować będą w hali przy ul. Siedleckiej. Później wyjadą na dwutygodniowe zgrupowanie do Szklarskiej Poręby.

 

Dzień po policzamkach, w czwartek, treningi wznowiły siatkarki Piasta z nowymi nabytkami – Małgorzatą Plebanek i Edytą Rzenno . Podopieczne Marka Mierzwińskiego spędzą w Szczecinie zaledwie 3 dni bowiem już w poniedziałek udają się na obóz do Dziwnowa.

źródło: Kurier Szczeciński

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved