Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sylwia Pycia: Temat kadry odroczony

Sylwia Pycia: Temat kadry odroczony

Jak już wcześniej informowaliśmy, Sylwia Pycia podpisała dwuletni kontrakt z klubem z Muszyny. Dlaczego siatkarka zdecydowała się na transfer? Jaką rolę będzie odgtywała w nowym zespole?

Jeszcze w zeszłym tygodniu trener Serwiński zapowiadał pozyskanie środkowej z Brazylii lub Bułgarii. – Zdecydowałem się na Sylwię, bo jest jedną z najlepszych środkowych w polskiej lidze. Będzie dużym wzmocnieniem pod siatką, jej gra w bloku może okazać się kluczem do naszej gry – uzasadniał zaskakujący wybór trener zespołu z Muszyny.

Pycia przez rok występowała w AZS-ie Białystok, borykając się z kontuzją kolana i nie zawsze grała w pierwszej szóstce. – Musiałam zmienić klub, bo ostatni sezon nie był dla mnie najlepszy. Do tej pory leczę kontuzję, miałam zabieg kolona i jestem w trakcie rehabilitacji – wyjaśniła Pycia.Nowa środkowa Muszynianki jest w 34-osobowej kadrze trenera Polski Marco Bonitty, objętej przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. – Sprawa reprezentacji jest w tym roku zamknięta. Najpierw muszę się wyleczyć, żeby dobrze przygotować się do sezonu ligowego – oceniła Pycia.

Trener Serwiński liczy na odzyskanie tytułu mistrzowskiego. – Sylwia idealnie pasuje do mojej koncepcji drużyny. Stworzyłem zespół oparty na reprezentantkach Polski, grających wcześniej ze sobą i rozumiejących się na boisku – tłumaczył szkoleniowiec Muszynianki. – Znam dziewczyny, które grają w Muszyniance, ale bardziej na stopie prywatnej. To kwestia, by dopasować się siatkarsko i stworzyć monolit – dodaje siatkarka.

Pycia zamknęła listę transferów Muszynianki. Wcześniej „mineralne” wzmocniły: Joanna Mirek, Agata Karczmarzewska, Aleksandra Przybysz, Kamila Frątczak, Gabriela Wojtowicz, Agnieszka Śrutowska i Mariola Zenik. Kadrę uzupełni jeszcze zawodniczka z drugiego zespołu.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved