Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kadra B: Triumf nad Włochami, kontuzja Pawła Ruska

Kadra B: Triumf nad Włochami, kontuzja Pawła Ruska

W dniu wczorajszym kadra Polski B, pod wodzą trenera Krzysztofa Felczaka, wygrała pierwszy z serii sparingów z drugą reprezentacją Włoch. Niestety, bolesnej kontuzji palca doznał podczas treningu libero biało–czerwonych, Paweł Rusek.

Przebywająca do soboty we włoskim Costa Volpino narodowa kadra B, przygotowuje się do występów na tegorocznej Uniwersjadzie. Sparingi z drugą reprezentacją Włoch są jednym z etapów przygotowań podopiecznych trenera Felczaka do tego turnieju.

Zawodnicy rozegrali czterosetowe spotkanie. We wszystkich partiach meczu lepsi okazali się młodzi Polacy, wygrywając kolejne odsłony sparingu z bezpieczną kilkupunktową przewagą.Polska B – Włochy B 4:0

(25:12, 25:19, 25:20, 25:19)

Skład reprezentacji Polski:

Paweł Woicki, Marcel Gromadowski, Marcin Wika, Zbigniew Bartman, Michał Karczmarek, Bartosz Gawryszewski, Wojciech Żaliński (libero)

Na zmiany wchodzili: Jakub Jarosz, Bartłomiej Neroj, Jakub Oczko, Michał Kamiński oraz Łukasz Perłowski

Na pozycji libero w podstawowym składzie zagrał Wojciech Żaliński, który zastąpił kontuzjowanego Pawła Ruska. – Trenowaliśmy na bardzo śliskim parkiecie – powiedział Strefie Siatkówki Paweł Rusek. – Podczas jednej z obron niefortunnie „rozjechałem się” i dostałem piłką w palec.

Niestety, z pozoru niegroźnie wyglądająca sytuacja, spowodowała na tyle poważną kontuzję, że polski libero nie jest pewien swojego udziału w Uniwersjadzie. – Mam pęknięty palec u ręki i na dzień dzisiejszy nie wiem czy będę mógł pojechać na Uniwersjadę – ze smutkiem przyznaje Paweł Rusek.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved