Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Chorwaccy zawodnicy wybrali swojego trenera

Chorwaccy zawodnicy wybrali swojego trenera

Pomimo braku poparcia wśród członków rady chorwackiej federacji siatkówki, gracze uparcie dążą do pozostawienia dotychczasowego selekcjonera na stanowisku. Sytuacja ta wydaje się niewyobrażalna. Dziś zaczęło się zaplanowane przez Malevića zgrupowanie kadry w Bjelolasici.

Nie ma pracy bez kołaczy… To z takim hasłem udali się siatkarze reprezentacji Chorwacji na zgrupowanie do Bjelolasici, gdzie znajduje się centrum olimpijskie. Przybycie zawodników do ośrodka wzbudziło ogromne kontrowersje. Głównie ze względu na konflikt między władzami związku, a (byłym) trenerem kadry – Malevićem, który nie chce zrezygnować z funkcji pierwszego selekcjonera. Swoim przyjazdem Chorwaci potwierdzili lojalność wobec niego, bo to właśnie on doprowadził do największych sukcesów chorwackiej siatkówki w przeszłości.

Na zgrupowanie stawiło się trzynastu graczy, którzy mają przygotowywać się do wrześniowych Mistrzostw Europy. Wśród nich znaleźli się: Omrčen, Krnić, Čošković, Kovačević, Zelić, D. i Ž. Nojić, Sabljak, Puljić, Raić, Galić, Polić i Žukovski.Do Bjelolasici nie przyjechali: Ćuk (kontuzja), Sikirić (z powodów rodzinnych dojedzie w czwartek), oraz Sime Vulin jedyny, który przestraszył się sankcji. – Malević jest bardzo wyrozumiały. Zrozumiał moją rezygnację z gry – powiedział Vulin.

Zawodnicy chorwackiej reprezentacji postąpili bardzo solidarnie. Kapitan Igor Omrčen powiedział, że bez Malevića nie pojedzie na ME.

Niewiadomo jeszcze, jak zarząd zareaguje na zachowanie zawodników. Pozostaje mieć nadzieję, że „rozum wygra z uczuciem”. A co podpowiada rozum?

źródło: inf. własna, odbojka.hr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved