Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > „Bałkański kocioł” w kadrze Chorwacji

„Bałkański kocioł” w kadrze Chorwacji

Zarząd chorwackiej federacji, wybrał nowego selekcjonera kadry mężczyzn – Lea Barića, ale Rada Malević dotychczas sprawujący tę funkcję postanowił w porozumieniu z Andriją Popovićem (prezesem federacji) zignorować decyzję i pracować dalej zgodnie ze swoim planem, według którego siatkarze dziś mają zameldować się w Bjelolasici.

Zarząd jednak nie chce pozwolić na rozłam w reprezentacji i stara się by doszło do porozumienia bez rewolucji i podjęcia stosownej decyzji. Sytuacja ta jest na tyle trudna, że we wrześniu kadra ma zagrać na Mistrzostwach Europy.

W Chorwacji wszystko jest możliwe, ale historia uczy nas, że rewolucja pożera swoje dzieci. Przedstawiciel Chorwackiej Federacji Siatkówki jest zdania, że rewolucja upadła (wraz z rewolucjonistą Malevićem). Teraz jest czas na ewolucję: – Od teraz na zgrupowaniach kadry, zawodnicy powinni być posłuszni trenerom, ale nie można też zrobić z nich niewolników. Dla nas „rządy” Malevića są przeszłością. Chcemy w porozumieniu z zawodnikami zmienić zasady panujące dotychczas w kadrze i pokazać, że to wszystko może funkcjonować poprawnie. A zawodnicy nie będą grać, ani dla Rady, ani Andrija, tylko dla Chorwacji!O dziwnej sytuacji w drużynie narodowej nowy selekcjoner – Lea Barić mówi: Strój reprezentacyjny, musi być czymś ważnym. Nie wiem nic o planach Malevića, ale wierzę, że bojkotu zawodników nie będzie.

Jeśli do bojkotu jednak dojdzie, będziemy musieli zrobić wszystko by jak najszybciej„wyleczyć rany”. Są jeszcze gracze, którzy zasługują na miejsce w szerokim składzie. Będziemy próbowali przez te 45. dni, które zostały do Mistrzostw Europy w Rosji, rozegrać jak najwięcej spotkań kontrolnych, które są doskonałym przygotowaniem – kontynuuje Barić.

Nowy selekcjoner Barić, powołał 22. zawodników.

Kadra Chorwacji:

Krnić, Žukovski, Polić, Gotal, Ž. Nojić, Strelec, Boriskijevič, Vulin, Sabljak, Puljić, Zelić, Omrčen, Polgar, Srdoč, Ćuk, Ćošković, D. Nojić, Kovačević, Miletić, Sikirić, Galić i Raić.

źródło: inf. własna, odbojka.hr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved