Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piast i Chemik przed rozpoczęciem przygotowań do sezonu

Piast i Chemik przed rozpoczęciem przygotowań do sezonu

fot. archiwum

Dziś pierwszy trening Chemika Police i pierwszy z nowym szkoleniowcem. Dzień później swoje przygotowania do nowego sezonu zaczną zawodniczki szczecińskiego Piasta.

W tym tygodniu zespoły te wznowią treningi, ale sytuacja obu klubów nie napawa na razie optymizmem. Piast z trudnością łata dziury w budżecie, Chemik nie skompletował jeszcze kadry, a z pracy zrezygnował szkoleniowiec Mariusz Bujek .

 

Wypalony trener? 

Szkoleniowiec Chemika Police Mariusz Bujek długo wahał się, czy dalej prowadzić zespół seniorek. Wyglądało na to, że zostanie, bo sam dobierał zawodniczki, które uzupełnią skład polickiej drużyny w nowym sezonie. Ostatecznie podjął decyzje o rezygnacji.

 

Doszedłem do wniosku, że nie mogę więcej dać tej ekipie. Dziewczyny potrzebują dobrego trenera, a ja chyba takim nie jestem – twierdzi trener Bujek.

 

Bujek ma objąć grupy młodzieżowe Chemika, a zespół seniorek poprowadzi Stanisław Sakowski (kibicom siatkówki znany z prowadzenia grup młodzieżowych w Morzu Szczecin). Włodarze klubu podpisali już kontrakt z przyjmująca Marta Wellną , teraz oczekują decyzji rozgrywającej Joanny Pomykacz .

 

Myślę, że nic nie powinno się tutaj zmienić i podpiszemy umowę w przyszłym tygodniu – deklaruje prezes Chemika Police, Wiktor Szostak .

 

Czy klub zgromadził już środki pozwalające rozegrać sezon? – Mamy budżet porównywalny do ubiegłorocznego. Kwot nie chcę zdradzać, ale to powinno nam wystarczyć, żeby spokojnie się utrzymać – mówi Szostak.

 

Dziś pierwszy trening zespołu. Przez kilka dni ekipa będzie przygotowywać się u siebie.

 

Za co do ekstraklasy?

 

Ostatni sezon dla Piasta Szczecin był trudny. Zespół odpadł z walki o awans , a na domiar złego w klubowej kasie pojawiły się pustki. Włodarze klubu liczyli, że problemy finansowe uda się szybko zażegnać. Zdaniem prezesa, by drużyna mogła walczyć o powrót do elity potrzebne są środki rzędu 450 tys. Działacze jednak nie widzą szans na pozyskanie tej sumy.

 

Bardzo chciałbym powiedzieć, że wszystko mamy dopięte na ostatni guzik, ale niestety tak nie jest. Sponsorzy, z którymi prowadziliśmy rozmowy wycofali się – mówi prezes Piasta, Adam Kulbiej .

 

Jakimi kwotami klub dysponuje w tej chwili? – To, co teraz mamy to 20 proc. tego, co mieliśmy w zeszłym sezonie. Pozostaje nam pokładać nadzieje w pomocy ze strony miasta. Sami też szukamy pieniędzy, ale rozglądanie się za sponsorami w Szczecinie jest porównywalne z poszukiwaniem oazy na pustyni – uważa szef Piasta.

 

Mimo problemów Piast zgłosił się do rozgrywek, podpisał kontrakty z nowymi zawodniczkami. – Walkę o finanse zostawiliśmy na później. Musiałem podjąć takie decyzje, bo brak akcesu do ligi byłby katastrofalny w skutkach. Przecież po sezonie – obok Łącznościowca – jesteśmy jedną z najwyżej sklasyfikowanych drużyn w regionie. Nie mogliśmy tego zaprzepaścić nie robiąc nic – mówi Kulbiej.

 

Po zakończeniu sezonu z zespołem rozstały się przyjmująca Kinga Kasprzak , środowa Paulina Dutkiewicz , libero Marta Benderska . W ich miejsce do Piasta dołączą ograne na parkietach ligowych Małgorzata Plebanek , Joanna Kuchczyńska i Edyta Rzenno .

 

Nie wyobrażam sobie, żeby pozyskanie tych zawodniczek nie przełożyło się na lepszą grę. Tracimy Kingę i to jest z pewnością duże spustoszenie w naszych szeregach, ale zastąpi ją Małgorzata, która dysponuje bardziej regularnym przyjęciem, więc w tym elemencie zyskamy. Na środku bloku szykuje się emocjonującą walka o miejsce w składzie . Będziemy mieli bardziej przewidywalna drużynę – zapewnia Adam Kulbiej.

 

Pierwszy trening Piasta w czwartek, a już w niedzielę szczecinianki mają pojechać na obóz.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved