Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Warszawscy „Inżynierowie” już trenują

Warszawscy „Inżynierowie” już trenują

W poniedziałek rano siatkarze J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska zaczęli regularny cykl przygotowań do nowego sezonu. Zawodnicy spotkali się na stołecznym stadionie „Syrenka”, gdzie czekało ich bieganie. Pierwszy trening z piłką odbędzie się we wtorek, 24 lipca.

Od wtorku bowiem stołeczni siatkarze trenować będą na boiskach do siatkówki plażowej na Ursynowie. Codziennie ćwiczyć będą także w siłowni. W niedzielę 29 lipca czeka ich wyjazd do Szczyrku na kilkudniowy obóz treningowy.

W nadchodzącym sezonie w barwach „Inżynierów” występować będzie piętnastu graczy, skład został już zamknięty. Ostatnim zawodnikiem, który dołączył do drużyny jest dziewiętnastoletni środkowy Janusz Gałązka.Skład Politechniki na nadchodzący sezon jest porównywalny z tym z poprzedniego roku, ale z lekkim wskazaniem na rok obecny – mówi drugi trener warszawskich Akademików, Krzysztof Kowalczyk. – Powstała naprawdę silna drużyna, która powinna walczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie. Uważam, że miejsca 5-6 będą w naszym zasięgu. Skład ten to ewidentna mieszanka młodości z doświadczeniem. Ale to nie przypadek. Chcieliśmy, aby znaleźli się u nas gracze już ograni, doświadczeni, mający na swoim koncie pewne osiągnięcia oraz siatkarze młodzi, którzy będą uczyć się od tych starszych, a za kilka lat będą stanowić o sile tego oraz także pewnie innych zespołów. Myślę, że jest to bardzo dobre połączenie.

Trener Kowalczyk polecił działaczom J.W. Construction AZS Politechniki nowego rozgrywającego – Ukraińca Wiktora Położewicza.

Zgadza się, wskazałem działaczom AZS Politechniki Wiktora Położewicza – twierdzi Kowalczyk. – W momencie kiedy na polskim rynku nie było już wartościowego młodego rozgrywającego, podpowiedziałem, że jest taka osoba na Ukrainie. Wiktor to zawodnik trzeciej drużyny ligi ukraińskiej, którego widziałem w akcji podczas dwóch turniejów. Żeby było ciekawiej – były to turnieje akademickie. Spodobała mi się jego gra, stwierdziłem, że naprawdę wiele potrafi i dlatego otrzymał moją rekomendację.

Podpowiadałem działaczom także na kogo z młodych graczy warto zwrócić uwagę – kontynuuje asystent Edwarda Skorka. – Tak się składa, że mam duże rozeznanie w zawodnikach, którzy kończą wiek juniora. Ostatnio zajmowałem się analizą gry, miałem więc sporo okazji do podpatrywania najróżniejszych zawodników. Dzięki temu mogłem oglądać różne turnieje, na różnych poziomach.

Wśród kibiców stołecznej drużyny pojawiły się głosy, że w tym składzie – z młodymi zawodnikami – Politechnika daleko nie zajdzie. Krzysztof Kowalczyk absolutnie nie zgadza się z takimi opiniami. Wręcz przeciwnie: twierdzi, że klub będzie miał z nich duży pożytek.

Fakt, że w drużynie znaleźli się zawodnicy z ligi akademickiej, nie oznacza, że są to zawodnicy słabi. Każdy gdzieś kiedyś musiał zaczynać, a oni zaczynali akurat w rozgrywkach akademickich. My wybraliśmy najbardziej utalentowanych i jestem pewien, że będziemy mieli z nich pożytek.

Kadra Politechniki na sezon 2007/2008:

Rozgrywający: Pavel Chudik; Wiktor Położewicz

Atakujący: Radosław Rybak, Rafał Buszek;

Przyjmujący: Mark Siebeck, Anton Kulikovskiy, Przemysław Michalczyk, Jakub Radomski, Michał Chaberek;

Środkowi: Tomasz Kowalczyk, Marcin Malicki, Jakub Markiewicz, Janusz Gałązka;

Libero: Radosław Szymczak, Damian Wojtaszek.

źródło: siatkowka.azspw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved