Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Grecji też chcą Bułgarów

W Grecji też chcą Bułgarów

Nie tylko w Polsce zapanowała ostatnio moda na Bułgarów. Również w Grecji bułgarscy zawodnicy stali się smacznym kąskiem dla miejscowych klubów. Po Konstantinowie i Jordanowie szykuje się na kolejny transfer - Gajdarskiego.

Pierwszym Bułgarem, który podpisał w tym sezonie kontrakt z grecką ligą był Plamen Konstanitinow. Były gracz Jastrzębskiego Węgla wybrał barwy Iraklisu Saloniki. To nie pierwsza przygoda Konstantinowa z tamtejszą ligą, kilka lat temu występował wspólnie z Dawidem Murkiem m.in w barwach Panathinikosu.

W Olympiakosie zostaje na kolejny sezon Bojan Jordanow. Zawodnik młodego pokolenia bułgarskich siatkarzy przeszedł to Grecji w trakcie ubiegłego sezonu, tuż po mistrzostwach świata. Jak sam mówił w rozmowie ze Strefą Siatkówki bardzo polubił Grecję i uważa, że gra w tamtejszej lidze zapewni mu właściwy rozwój sportowy.Ten sam klub, mowa o Olympiakosie Pireus od kilku dni czyni starania o ściągnięcie w swoje szeregi również Krasimira Gajdarskiego – środkowego bloku bułgarskiej reprezentacji. Gajdarski początkowo miał grac w hiszpańskiej Mallorce, ostatecznie do transferu jednak nie doszło. Chodziły również plotki o zainteresowaniu zawodnikiem przez Jastrzębski Węgiel, ale informacja nie została przez klub potwierdzona. Wszystko wskazuje na to, że Gajdarski spotka się w zespole z wspomnianym wyżej Jordanowem.

Hristo Cwetanow, który bronił barw Olympiakosu Pireus przenosi się do Włoch. Bułgar otrzymał bardzo ciekawą propozycję od zespołu z Padovy i jak sam mówi, bardzo poważnie rozważa przejście do Serie A. Greckie kluby interesowały się również Todorem Aleksiewem, który wczorajszego popołudnia zmienił stan cywilny oraz Metodim Ananiewem. Obydwaj przyjmujący wybrali jednak włoską Serie A.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved