Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Konflikt w kadrze mistrzów świata?

Konflikt w kadrze mistrzów świata?

"Canarinhos" wystąpią w Igrzyskach Panamerykańskich bez Ricardinho. Kapitan zespołu, MVP finałów LŚ 2007, pojawił się w Rio, ale trener nie widział dla niego miejsca w kadrze.

Trener Bernardo Rezende nie od dziś znany jest ze swoich żywiołowych reakcji i nieraz kontrowersyjnych decyzji. Mistrzowie Świata pojawili się w Rio de Janeiro i rozpoczęli treningi przed zbliżającym sie występem w Igrzyskach Panamerykańskich. Na zgrupowanie z opóźnieniem dotarł Ricardinho. Nie spodobało się to Rezende, który wykluczył go z kadry na tę imprezę. W jego miejsce powołał Bruninho (Bruno Rezende – syn trenera Bernardinho), którego wybrano najlepszym rozgrywającym Superligi brazylijskiej w dwóch ostatnich sezonach ligowych.

Sam Ricardinho jest zaskoczony takim obrotem sytuacji. Jak powiedział w wywiadzie dla ESPN Brazil, po przyjeździe do Rio de Janeiro jego nazwiska już nie było na liście zawodników zameldowanych w hotelu. Wygląda na to, że decyzja o jego wykluczeniu została podjęta wcześniej.Brak Ricardo widoczny był już na treningu. Jak podaje O’Globo, nieobecność kapitana Canarinhos wywołała zamieszanie w szeregach drużyny. Czas pokaże jaki wpływ na grę Canarinhos miała ta decyzja.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved