Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT w Marsylii: Kolejny triumf Brazylii

WT w Marsylii: Kolejny triumf Brazylii

Pod nieobecność najlepszych par brazylijskich, które teraz rywalizują o medale w Igrzyskach Panamerykańskich, z dobrym efektem zastąpili je inni rodacy. Wczoraj wśród pań wygrały Renata i Talita, dziś turniej męski wygrali Franco i Cunha.

Podczas gdy Ricardo i Emanuel pewnie zmierzają po złoto XV Igrzysk Panamerykańskich, ich rodacy korzystają z ich nieobecności i walczą o zwycięstwo w Swatch FIVB World Tour w Marsylii. Ich rywalami w finale są rozstawieni z numerem 6 Argentyńczycy – Mariano Baracetti i Martin Conde.

Początek spotkania zapowiadał jeden z najszybszych finałów tegorocznego cyklu Swatch FIVB World Tour. Błyskawicznie prowadzenie objęli Brazylijczycy i konsekwentnie powiększali przewagę, a ich rywale na długo zatrzymali się z dorobkiem 4 punktów. Ostatecznie Franco i Cunha rozgromili Argentyńczyków 21:9.

Drugi set wyglądał już zupełnie inaczej. Baracetti i Conde wyszli na boisko bardzo skoncentrowani i to oni prowadzili zdecydowanie przez większość seta. Rozstawieni z nr 1 Brazylijczycy nie rezygnowali jednak z rozstrzygnięcia meczu w dwóch odsłonach i w końcówce zbliżyli się do rywali na 2 punkty. Jednak chwilę dekoncentracji turniejowej „jedynki” wykorzystali Baracetti i Conde, odskakując na 19:16 i nie pozwalając się już dogonić, wygrali seta 21:17.

Decydującego seta lepiej rozpoczęli Brazylijczycy, osiągając dwupunktową przewagę, którą utrzymywali przez wiekszość partii. W końcówce podkręcili jeszcze tempo i odskoczyli w ciągu kilku chwil na wynik 14:6 i jasne było, że za chwilę to rozstawieni z nr 1 siatkarze brazylijscy będą cieszyć się z wygranej, a dla Franco będzie to triumf szczególny, bo zostanie najstarszym zwycięzcą World Tour. Niemal 41-letni siatkarz zakończył ten szczęśliwy dla niego finał atakiem, ustalając wynik tie-breaka na 15:7.

Trzecie miejsce w turnieju wywalczyła rosyjska para Dmitri Barsouk i Igor Kolodinsky, która w meczu o brąz pokonała Japończyków: Kentaro Asahi i Katsuhiro Shiratori.

FINAŁ

Franco Neto/Pedro Cunha (Brazylia, 1) – Martin Conde/Mariano Baracetti (Argentyna, 6) 2:1 (21:9, 17:21, 15:7)

o 3. miejsce

Dmitri Barsouk/Igor Kolodinsky (Rosja, 3) – Kentaro Asahi/Katsuhiro Shiratori (Japonia, 18) 2:0 (21:19, 21:15)