Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rio 2007: Złoto dla Juliany i Larissy

Rio 2007: Złoto dla Juliany i Larissy

Nie było niespodzianki w finale turnieju siatkówki plażowej XV Igrzysk Panamerykańskich. Na plaży Copacabana w Rio, złoto wywalczyły gospodynie - Juliana i Larissa, pokonując 2:0 kubański duet - Fernandez i Larrea. Brąz przypadł Meksykankom - Candelas i Garcia.

Rio 2007 – turniej „plażówki” kobiet

Juliana Felisberta Silva i Larissa Franca, jedna z czołowych par na świecie w siatkówce plażowej, zdobyły wczoraj złoto XV Igrzysk Panamerykańskich, pokonując w Rio duet kubański – Tamara Larrea-Peraza i Dalixia Fernandez 2:0. Przewaga Brazylijek nad niezłym i znanym na arenie międzynarodowej duetem z Kuby, była jednak bardzo widoczna.

Poszczęściło się także w meczu o brązowy medal parze meksykańskiej, Bibiana Candelas i Mayra Garcia. Meksykanki wygrały wczoraj z duetem kanadyjskim – Marie Lessard i Sarą Maxwell, także w dwóch setach. W tym pojedynku rywalizacja była jednak bardziej zacięta niż w finale, a pierwszy set zakończył się wynikiem 22:20 dla Meksykanek. Jest więc brązowy medal dla Meksyku – medal na który bardzo liczyli wszyscy – od działaczy, poprzez zawodniczki, do kibiców.