Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rio 2007: Ricardo i Emanuel triumfowali na Copacabana

Rio 2007: Ricardo i Emanuel triumfowali na Copacabana

Po zwycięstwie Juliany i Larissy w turnieju pań XV Igrzysk Panamerykańskich, także w rywalizacji mężczyzn złoto dla Brazylii. Ricardo i Emanuel pokonali 2:0 duet amerykański - Stolfus i Loomis. Brąz dla Kubańczyków, Alvareza i Mundera.

Rywalizacja o prawo reprezentowania Brazylii na Igrzyskach Panamerykańskich była większa, niż walka o miejsce w turnieju głównym nawet najlepiej obsadzonych turniejów z cyklu Swatch-FIVB World Tour. W Igrzyskach startowała bowiem tylko jedna para z każdego państwa i zwłaszcza Brazylijczycy musieli przejść przez „ucho igielne” aby tam zagrać.

Walka podczas samych Igrzysk, nie była już zbyt zacięta, i poziomem odbiegała od cyklu światowego. W tej sytuacji porażki „eksportowego” duetu Emanuel/Ricardo, brazylijscy kibice długo by nie mogli darować i zapomnieć.

Najpierw w pojedynkach półfinałowych Brazylijczycy pokonali Kanadyjczyków, natomiast Amerykanie odprawili teoretycznie silniejszy od siebie duet kubański.

W samych meczach finałowych obyło się jednak bez niespodzianek. Emanuel i Ricardo w dwóch setach pokonali Amerykanów – Stolfusa i i Loomisa. Tylko pierwszy set był zacięty (zwycięstwo do 19).

Bardziej zacięty był mecz o brązowy medal. Alvarez/Munder z Kuby pokonali 2:1 Kanadyjską parę – Kruger/Montgomery.