Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > L. Piasecki i R. Błaszczyk o przygotowaniach kadry B

L. Piasecki i R. Błaszczyk o przygotowaniach kadry B

Reprezentacja Polski siatkarek prowadzona przez Marco Bonittę otrzymała trzy dni wolnego. Natomiast podopieczne trenerów Leszka Piaseckiego i Rafała Błaszczyka z kadry B, nie próżnują. Cały czas, mimo ogromnego upału, trenują po kilka godzin dziennie.

W wywiadzie szkoleniowcy kadry B opowiadają, jak wyglądają przygotowania do Uniwersjady, mówią o najbliższych planach „zaplecza” reprezentacji oraz o jej powiązaniach z pierwszą drużyną Marco Bonitty.

Macie za sobą już kilka tygodni treningów. Ciężko pracujecie, zawodniczki nie narzekają. Jak to wygląda ze szkoleniowego punktu widzenia?Rafał Błaszczyk:Wygląda to naprawdę dobrze. Podczas treningów skupiamy się na dwóch rzeczach: na przygotowaniu motorycznym – mam tu na myśli siłę – oraz na elementach technicznych. Przez ostatni tydzień coraz bardziej wkraczaliśmy w taktykę, głównie w organizację gry w obronie i w ataku.

Macie zaplanowane jakieś sparingi?

Rafał Błaszczyk:Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu – w czwartek i piątek – zagramy dwa mecze kontrolne z pierwszą reprezentacją Słowacji.

Leszek Piasecki:Mecze te rozegramy u nich – w miasteczku Bojnice koło Żyliny. Organizacyjnie to my jesteśmy bardziej „dopięci” i dlatego to my pojedziemy do nich.

Coś jeszcze jest planowane poza wyjazdem na Słowację?

Mieliśmy spore problemy, jeżeli chodzi o organizację innych sparingów. Już 2 sierpnia rano wylatujemy na Uniwersjadę. Turniej dla nas rozpoczyna się dopiero 10 sierpnia, ale przelot ustalono na osiem dni przed tą datą. Szczerze przyznam, że nie wnikaliśmy w to, dlaczego tak wcześnie. Ma to dla nas niewątpliwą zaletę. Będziemy dłużej na miejscu, będzie czas na aklimatyzację. Tak się jednak składa, że inne reprezentacje, kiedy my będziemy już w Tajlandii, miałyby czas na sparingi. Otrzymaliśmy kilka zaproszeń, np. z Francji, ale z przyczyn organizacyjnych musieliśmy odmówić. Nie chcemy jednak grać turnieju bez sparingów. Mamy pomysł, żeby zorganizować jakieś mecze kontrolne na miejscu – w Bangkoku. Musimy dogadać sprawę, połączyć dwie jednostki treningowe i do takich towarzyskich spotkań doprowadzić. Póki co, dziewczęta ostro trenują, a na treningach grają mecze między sobą. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra.

Więcej w serwisie reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved