Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Jadar w Spale

PLS: Jadar w Spale

Ekipa Jadaru Radom pojechała na zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Niemiec Marco Liefke zjawi się na obozie w poniedziałek.

Dziś o godzinie 9 siatkarze Jadaru Sport Radom mają stawić się w ośrodku przygotowań olimpijskich w Spale. Godzinę później przeprowadzą pierwszy trening na zgrupowaniu. Radomscy siatkarze jako pierwsi z pośród drużyn ekstraklasy rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Zawodnicy pozostałych zespołów Polskiej Ligi Siatkówki najbliższe dni poświęcą jeszcze na wypoczynek. W kilku zespołach nie zakończono kompletowania kadry. W przyszłym tygodniu większość ekip będzie już trenować.

Niemca nie maRadomianie pod okiem Mariusza Wiktorowicza rozpoczęli zajęcia w poniedziałek. Przeszli badania lekarskie w Warszawie i we wtorek, po raz pierwszy spotkali się w nowym składzie, chociaż niekompletnym. Z zespołem trenują pozyskani w przerwie rozgrywek zawodnicy. Znany radomskim kibicom z występów w Czarnych Radom, środkowy bloku Adam Nowik, grający ostatnio w Delekcie Bydgoszcz oraz rozgrywający Piotr Lipiński, pozyskany z trzeciej drużyny ekstraklasy, PZU AZS Olsztyn. Zabrakło środkowego Bartosza Gawryszewskiego, grającego w poprzednim sezonie w AZS Wkręt-Met Domex Częstochowa, który trenuje z kadrą B oraz Niemca, Marco Liefke. Były atakujący reprezentacji Niemiec miał zjawić się w tym tygodniu. Jednak ostatecznie jego menadżer ustalił, że Liefke dołączy do drużyny w poniedziałek.

Codziennie siłownia

Radomianie przed wyjazdem do Spały przeszli test Coopera. – Wszyscy uzyskali bardzo dobre wyniki – stwierdził Wiktorowicz. – Kolejne sprawdziany i testy przeprowadzimy w czasie obozu.

Siatkarze do Spały przyjeżdżają na własną rękę. Nie było wspólnego wyjazdu całej ekipy. Wszyscy mają zameldować się do godziny 9. Godzinę później radomianie rozpoczną pobyt w Spale od treningu na siłowni.

Codziennie przed południem będziemy trenować na siłowni, a po popołudniu w hali – wyjaśnia Wiktorowicz. – Dodatkowo wyznaczone są godziny zabiegów rehabilitacyjnych. Będziemy korzystać między innymi z komory do krioterapii, czyli leczenia zimnem.

Zgrupowanie w Spale zakończy się 28 lipca. Zajęcia w Radomiu wznowione zostaną 31 lipca.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved