Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Płomień Sosnowiec zgłoszony do PLS

Płomień Sosnowiec zgłoszony do PLS

Sosnowieccy kibice mogą odetchnąć z ulgą. Klub w ostatniej chwili zgłosił zespół do nowego sezonu w PLS-ie. To jednak nie oznacza niestety końca kłopotów. Nadal brakuje zawodników w kadrze, a rozmowy ze sponsorami ciągle trwają.

Nie wiadomo również, jakim budżetem sosnowiczanie mogliby dysponować w zbliżających się rozgrywkach. Z rozstrzygnięciami trzeba się spieszyć, bo na miejsce Płomienia w PLS nie brakuje kandydatów. Chęć gry w ekstraklasie zgłosiły już drużyny z Poznania, Wrocławia i Gdańska.

Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, co do naszej przyszłości. Zapadnie ona w najbliższych dniach, ale robimy wszystko co w naszej mocy, by finał był szczęśliwy – stwierdził Piotr Hałasik, prezes honorowy klubu.W Sosnowcu pojawił się już trener Mirosław Zawieracz, który we wtorek poprowadził pierwszy trening. Wzięło w nim udział prawie dziesięciu graczy, w tym kandydaci do gry w zespole, a także większość siatkarzy z poprzedniego składu.

Na razie na nowe kontrakty zdecydowało się 6 zawodników, którzy wywalczyli awans (m. in. Jakub Łomacz, Marcin Grygiel, Grzegorz Kosok i Rafał Legień. – Nie chcę zapeszać, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że uda nam się dojść do porozumienia ze sponsorami i wystartujemy w rozgrywkach – podkreślił Paweł Kaczmarczyk, prezes Płomienia.

Klub od dłuższego czasu prowadzi negocjacje z francuskim koncernem energetycznym, który ma zostać głównym sponsorem zespołu. Po ostatnim spotkaniu obu stron wydaje się, że podpisanie umowy jest możliwe.

By skutecznie walczyć w potentatami Polskiej Ligi Siatkówki, konieczne są jednak wzmocnienia obecnego składu. Sztab szkoleniowy liczy, że uda się uzupełnić kadrę jak najszybciej, by wiadomo było w oparciu o jakich graczy przyjdzie budować wyjściową szóstkę.

Pod uwagę brani są także siatkarze zagraniczni, ale zanim zostaną zakontraktowani potrzebna jest nowa umowa sponsorska.

źródło: Dziennik Zachodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved