Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Najlepsze juniorki świata grają w Nakhon Ratchasima

Najlepsze juniorki świata grają w Nakhon Ratchasima

W Nakhon Ratchasima w Tailandii, wystartowały dziś 14. Mistrzostwa Świata Juniorek. W dwóch grupach eliminacyjnych gra po sześć zespołów. Chinki i Brazylijki są jedynymi uczestniczkami wszystkich 13. poprzednich edycji mistrzostw.

W grupie A znalazły się reprezentacje: Tajlandii, Chin, Egiptu, Dominikany, Niemiec oraz USA. Mecze rozgrywane będą w czterotysięcznej hali – The Mall Rarchasima’s MCC Hall, na tym samym obiekcie odbędą się także półfinały i finały imprezy. W drugiej grupie zmierzą się drużyny: Brazylii, Włoch, Japonii, Puerto Rico, Chorwacji i Ukrainy.

Brazylijki to pięciokrotne triumfatorki turnieju, a od trzech lat nieprzerwanie zajmują miejsce na najwyższym stopniu.Jeśli jesteśmy przy liczbie „3” to trzeba nadmienić, że Tajlandia już po raz trzeci gości najlepsze juniorki świata. Wcześniej zawody odbyły się w Bangkoku (1995) i w Suphan Buri (2003).

Dziś, odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenerów drużyn. Oto, co powiedzieli na temat mistrzostw trenerzy faworytek turnieju:

Brazylijczyk Luizomar da Moura: Nasza reprezentacja mężczyzn wygrała Ligę Światową, natomiast nasi juniorzy pięć dni temu w Casablance zdobyli Mistrzostwo Świata. Postawiono przed nami ciężkie zadanie, kontynuacji świetnych wyników. Każda drużyna występująca na tym turnieju jest silna, ale mam nadzieje, że moje dziewczyny zagrają na swoim poziomie i wywalczą szósty złoty medal dla Brazylii, z rzędu.

John Andrew Banachowski (trener USA): Nasze przygotowania nie wypadły zbyt dobrze. Trenowaliśmy zaledwie tydzień, przed przyjazdem do Tajlandii. Większość zawodniczek miało swoje obowiązki klubowe co spowodowało, że mieliśmy mało czasu na wspólne treningi. Nie widziałem jeszcze gry naszych przeciwniczek. Śmiem twierdzić, że to będzie ciężki turniej dla nas, ale mam nadzieję, że dziewczyny postarają się zagrać najlepiej jak potrafią”.

Trener Chinek – Cai Bin: Wygrana Mistrzostw Azji, nie była ważna dla mojej drużyny, jest jedynie kwalifikacją do MŚ. Tutaj jest bardzo dużo silnych ekip, niestety nie wiemy jeszcze jak grają, dlatego dopiero po pierwszej rundzie będę mógł wypowiedzieć się, jakie są szanse mojego zespołu na tych mistrzostwach.

MŚ juniorek, wyniki:

USA – Niemcy 1:3

(25:27, 25:14, 18:25, 21:25)

Egipt – Tajlandia 0:3

(18:25, 23:25, 12:25)

Dominikana – Chiny 0:3

(8:25, 8:25, 13:25)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved