Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Małgorzata Glinka: Nigdy nie miałam tak długiej przerwy

Małgorzata Glinka: Nigdy nie miałam tak długiej przerwy

W tym sezonie reprezentacyjnym, z przyczyn zdrowotnych, Małgorzata Glinka miała nie grać w kadrze narodowej Polski. Jednak Maggie wraca do kadry. I to wcześniej niż się spodziewano.

Półtora miesiąca temu PZPS poinformował, że Glinka doszła do porozumienia z Marco Bonittą i w tym sezonie z przyczyn zdrowotnych nie będzie grała w reprezentacji. Trener kadry po turnieju w Montreux wyraził nadzieję, że siatkarka dołączy do drużyny przed mistrzostwami Europy.

Oczywiście żeby być w formie w połowie września, musi wcześniej trenować przynajmniej kilka tygodni. Na razie zawodniczka boryka się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi. – Mój rozbrat z siatkówką trwa już 2,5 miesiąca. Nigdy nie miałam tak długiej przerwy, nie wiem jak zareaguje mój organizm i ile czasu będę potrzebowała na powrót do normalnej dyspozycji – mówi dwukrotna mistrzyni Europy.Maggie przebywa we Włoszech, u rodziny swojego męża, Roberto Mogentale. Przechodzi kurację farmakologiczną. – Biorę sporo leków, jedyne co mogę robić to bieganie i jakieś lekkie ćwiczenia, siła fizyczna gdzieś uleciała – opowiada najlepsza zawodniczka Europy w 2003 roku. – 30 lipca mam ostatnią wizytę u lekarza. On zadecyduje, czy mogę rozpocząć treningi. Na razie wszystko wskazuje na to, że tak.

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved