Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Ruchy kadrowe w Pronarze Hajnówka

II liga: Ruchy kadrowe w Pronarze Hajnówka

Pronar Parkiet Hajnówka ma prawie kompletny skład, którego zadaniem będzie powrót do I ligi. Skomplikowała się jednak sytuacja z kontraktem Piotra Kacperskiego z hajnowskim klubem.

W Pronarze zostali: Piotr Niemiec (atakujący), Daniel Saczko (przyjmujący), Konrad Woroniecki (rozgrywający), Kamil Skrzypkowski (atakujący lub przyjmujący) i Bartosz Zrajkowski (rozgrywający). Z nowych siatkarzy umowy z klubem podpisali już: Artur Żyliński (atakujący lub przyjmujący), Tomasz Knasiecki (libero) oraz Łukaszowie – Szczepanik i Staniewski (środkowi). Tylko podpisu (jego złożenie ma być formalnością) brakuje pod uzgodnioną umową ze środkowym z SPS-u Zduńska Wola – Michałem Jaskulskim (26 lat, 199 cm wzrostu).

Także Sebastian Wójcik postanowił zostać w Hajnówce, chociaż od dłuższego czasu starał się o angaż w Austrii. – Po prostu nie mogłem dłużej czekać – wyjaśnia przyjmujący. – Austriacy wciąż zwlekali, a nie mogłem dopuścić do tego, że zostanę w końcu bez klubu. Zdecydowałem się więc na Hajnówkę.Skomplikowała się za to sytuacja z Piotrem Kacperskim, atakującym, który podpisał wcześniej nowy kontrakt z Pronarem. Mimo to w poprzednim tygodniu złożył także podpis pod umową z I-ligowym AZS-em Nysa. Działacze z Hajnówki dowiedzieli się ponadto, że klub z Nysy stara się wykupić Kacperskiego z jego macierzystego klubu MDK-u Warszawa, posiadacza karty zawodnika.

To jest niepoważne postępowanie zawodnika – denerwuje się Paweł Blomberg, trener Pronaru. – Gdyby nie on, mielibyśmy już pełną dwunastkę. Najprawdopodobniej postaramy się, by został ukarany. Na razie czekamy na ruch Kacperskiego. Musi sytuację wyjaśnić i zadeklarować co zamierza. Jeżeli nie będzie chciał grać u nas, to poszukamy młodego siatkarza z regionu.

Zdziwienia nie kryją także w Nysie. – Zawodnik mówił mi, że nie jest związany z żadnym innym klubem i możemy przystąpić do negocjacji – mówi Roman Palacz, trener AZS-u. – Podpisał z nami kontrakt i myśleliśmy, że wszystko jest załatwione. Teraz nie wiem, czym to się skończy.

Hajnowianie rozpoczną przygotowania 6 sierpnia, a początek rozgrywek II ligi planowany jest na 20 października. Najprawdopodobniej w połowie września, w Hajnówce odbędzie się tradycyjny turniej o puchar burmistrza. Zaproszenie na imprezę wysłano do: Chemika Bydgoszcz, Avii Świdnik, Bielska-Białej, Trefla Gdańsk i rezerw Skry Bełchatów.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved