Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Grand Prix: 14-osobowa kadra Polek bez kontuzji

Grand Prix: 14-osobowa kadra Polek bez kontuzji

Polskich fanów siatkówki czekają znowu emocje. Wkrótce kadra Marco Bonitty zacznie zmagania w turnieju World Grand Prix. Dzięki udziałowi w WGP siatkarki mogą zarobić dużo pieniędzy oraz zyskać kilka cennych punktów rankingowych.

Od 3 do 5 sierpnia w rzeszowskiej Hali Widowiskowo Sportowej na Podpromiu rozgrywany będzie turniej Grand Prix kobiet czyli żeński odpowiedniki LŚ. Polskie siatkarki, które od niedawna trenują pod okiem włoskiego szkoleniowca Marco Bonitty, do tej imprezy przygotowują się w Szczyrku.

Zgłoszonych do rywalizacji w Grand Prix jest czternaście zawodniczek:rozgrywające: Izabela Bełcik, Milena Sadurek

przyjmujące: Dorota Świeniewicz, Joanna Frąckowiak, Milena Rosner, Klaudia Kaczorowska

atakujące: Agnieszka Kosmatka, Anna Podolec

środkowe: Eleonora Dziękiewicz, Maria Liktoras, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Agnieszka Bednarek

libero: Mariola Zenik, Dominika Leśniewicz.

Wszystkie panie ciężko pracują teraz nad tym, aby w Rzeszowie pokazać się z jak najlepszej strony. – Na szczęście nie ma problemów z kontuzjami. Dziewczyny nie narzekają na urazy, a te które miały jakieś problemy zdrowotne są już doprowadzane do porządku – powiedział menedżer polskiej reprezentacji siatkarek Marek Brandt.

Polki w ośrodku COS-u w Szczyrku trenują przede wszystkim w hali i na siłowni. I choć upał daje się we znaki nawet w Beskidzie Śląskim, nikt nie narzeka – Rzeczywiście jest ciepło, szczególnie w hali – zdradza Brandt. – To jednak nawet dobrze, bo część imprez rozgrywana jest w takich częściach świata, gdzie cały czas są takie temperatury. Można więc powiedzieć, że teraz przyzwyczajamy się do upałów – tłumaczy Brandt.

Czternastoosobowa kadra polskich siatkarek w Rzeszowie zjawi się 29 lipca. Do 5 sierpnia dziewczyny walczyć będą w rzeszowskiej imprezie, a już następnego dnia odlecą na kolejny turniej z cyklu, który odbędzie w Hong Kongu.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved