Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Dmitrij Fomin: Rosja najbliżej Brazylii

Dmitrij Fomin: Rosja najbliżej Brazylii

- Mówiąc o reprezentacji Rosji, bardziej chcę ją pochwalić niż skrytykować - powiedział były znakomity zawodnik, Dmitrij Fomin. - Minusy są u wszystkich, u Władimira Alekno też. Ale błędy jakie popełnia rosyjski trener są do naprawienia.

Jednak błędy jakie popełnia rosyjski trener są do naprawienia. Dotyczą one nie tyle samej gry, co powiedzmy, przygotowań do meczów. Przegraliśmy z Brazylią, gdyż fizycznie byliśmy słabsi od rywala. Skład reprezentacji nie był optymalnym. Do Polski nie polecieli Siergiej Tietiuchin i Aleksander Kosariew. Z nimi obraz gry na pewno byłby inny.

Dmitrija Fomina cieszy cieszy uzyskany wynik. Jego zdaniem Rosja wykonała mały krok do przodu. Przegraliśmy finał, ale ze wszystkich drużyn najbardziej zbliżyliśmy się do klasy mistrzów olimpijskich – powiedział Fomin. – Jestem przekonany,że w przyszłości pokonamy ten zespół.Dlaczego Rosja nie wygrała w Katowicach? Władimir Alekno buduje nowy zespół – powiedział Dmitrij Fomin. – Teraz brakuje zgrania i pewności siebie. W finałowym meczu było to bardzo widoczne. Kilka razy Rosja prowadziła różnicą czterech punktów. Doświadczony zespół nie może roztrwonić takiej przewagi.

Według Fomina dobrze zaprezentowali się liderzy Rosji – Siemion Połtawski i Wadim Chamuckich. Swoją drogą nie rozumiem dlaczego tego drugiego nie zabrał na mistrzostwa świata Zoran Gajic – powiedział Fomin. – Jeżeli chodzi o nasze słabe punkty, to najlepszym zespołom ustępujemy w przyjęciu. W grze blokiem wszyscy mają problemy. Mamy dobrą zagrywkę. W ataku z pierwszego tempa żaden zespół nie był w stanie z nami wytrzymać.

Dmitrij Fomin przyszłość sbornej widzi w optymistycznych barwach. Do mistrzostw Euro drużyna powinna grać coraz lepiej – powiedział Dmitrij Fomin. – W ostatnim okresie reprezentacja więcej grała niż trenowała. Obecnie będziemy ćwiczyć nowe schematy.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved