Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS Częstochowa ma już plan treningów i sparingowych rywali

AZS Częstochowa ma już plan treningów i sparingowych rywali

Czwarty zespół w tabeli Polskiej Ligi Siatkówki w ubiegłym sezonie ligowym - Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa - przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 6 sierpnia. Częstochowianie spotkają się wtedy na pierwszym treningu.

Po niecałym miesiącu siatkarze rozegrają dwa sparingi – 3 i 4 września zmierzą się z ukraińskim Lokomotivem Charków.

Wstępnie wyznaczyliśmy tę datę, ale po konsultacji z trenerem Ryszardem Boskiem coś może się jeszcze zmienić – mówi pierwszy trener AZS-u Radosław Panas. – Na początku chciałbym zebrać chłopaków i po przerwie wakacyjnej wejść z nimi w rytm treningowy. Później zabierzemy się do solidnej pracy.Wrzesień będzie trudnym okresem dla w większości przebywających aktualnie na wakacjach podopiecznych trenera Radosława Panasa. 8 i 9 września, po meczach kontrolnych z Lokomotivem, częstochowski klub będzie organizatorem III Memoriału im. Arkadiusza Gołasia. Działacze zaprosili do udziału w nim: Resovię Rzeszów, Mostostal Kędzierzyn oraz Jadar Radom. Turniej odbędzie się jednak w Kępnie. – Okazało się, że w terminie, który nam pasował, hala Polonia jest zajęta – mówi Panas. – Zgłosili się jednak chętni, którzy zaproponowali nam przyjazd do Kępna. Myślę, że wszystko wypadnie profesjonalnie.

Wkręt Met Domex nie wyjedzie tym razem na obóz przygotowawczy. – Na miejscu mamy tak dobre warunki, że niepotrzebny jest nam żaden obóz – twierdzi Panas. – We wrześniu zaczniemy wycieczki po kraju, mamy zaproszenia na różne turnieje.

W Olsztynie częstochowianie zagrają w memoriale Wiktora Wawrzyczka. Zawody w stolicy Warmii i Mazur będą miały silną obsadę. Zaproszenie gospodarzy PZU AZS-u Olsztyn przyjęli: mistrz Polski Skra Bełchatów, Wkręt Met Domex oraz warszawska Politechnika.

Ostatnim turniejem, na jaki udadzą się częstochowianie, będzie memoriał Zdzisława Ambroziaka. W stolicy zagrają ze Skrą Bełchatów, PZU AZS-em Olsztyn, Resovią Rzeszów, gospodarzami oraz zespołem zagranicznym, którego nazwa nie jest jeszcze znana.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved