Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > AZS AWF Warszawa: Jeszcze mocniejsze

AZS AWF Warszawa: Jeszcze mocniejsze

Sezon siatkarski na boiskach II ligi rusza 20 października. Zgodnie z zapowiedziami dyrektora Adama Bronikowskiego możemy spodziewać się jeszcze bardziej emocjonującej i zaciętej walki o awans siatkarek SPE AZS-AWF Warszawa.

W ubiegłym sezonie zabrakło do awansu naprawdę niewiele. Czy w tym sezonie stołeczny AZS podejmie kolejną próbę?

Poprzedni sezon z jednej strony ocenić można bardzo korzystnie, bo nasz zespół grał coraz lepiej i w fazie play-off w pełni „rozwinął skrzydła” pokazując naprawdę widowiskową siatkówkę. Z drugiej strony pozostał wielki niedosyt bo awans był blisko. Na nadchodzący sezon mamy jeden, jasny i oczywisty cel, co chyba dla nikogo nie moze być żadnym zaskoczeniem. Tym celem jest wywalczenie awansu do I ligi. Mamy wszyscy świadomość, że nie jest to proste zadanie, jednak zarówno zawodniczki, trener jak i kierownictwo klubu wiemy, że nie przeceniamy naszych możliwości.Okazaliście się najmocniejsi w swojej grupie choć runda zasadnicza tego nie zwiastowała. Duża w tym zasługa trenera Mojsy?

Cieżka praca dziewczyn, odpowiednie podstawy wydolnościowe zbudowane jeszcze w treningu prowadzonym przez trenera Andrzeja Ojrzanowskiego i doszlifowanie formy oraz taktyka jaką przyjął trener Albin Mojsa stworzyły skuteczną mieszankę. Ja osobiście wierzę w pracę zespołową gdzie każdy element jest ważny, a często może okazać się kluczowym i tak staram się oceniać wyniki zespołu. Trener jest oczywiscie częścią zespołu i to bardzo istotną, więc zarówno sukcesy jak i porażki stają się jego udziałem.

Wiemy, że trener zdecydował się zostać i poprowadzić w nadchodzącym sezonie zespół do upragnionego awansu. A jak wygląda sprawa z zawodniczkami. Czy możemy spodziewać się dużych zmian kadrowych?

Zarówno trener jak i ja od początku stawiamy przed zespołem jeden cel: awans. Cel ten jest motorem naszej pracy i żaden inny wynik nie będzie zarowno dla nas, jak i zawodniczek, satysfakcjonujący. Staramy się skompletować jak najmocniejszy skład na nadchodzący sezon. Nie chcę jeszcze mówić o konkretnych nazwiskach, o tym przekonacie się Państwo już w pierwszych meczach rundy jesiennej. Z pewnością wzmocnimy sie doświadczonymi zawodniczkami, które wesprą dotychczas grające w naszej drużynie dziewczyny. Pewne jest że na miejsce w pierwszej szóstce każda z dziewczyn będzie musiała zapracować. Pojawią się również młode zawodniczki, które, miejmy nadzieję, szybko uczyć będą się od bardziej doświadczonych koleżanek i rywalizować z nimi o możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w ligowych spotkaniach. Koncepcja jest prosta: na parkiet wyjdą najmocniejsze, bo zespół musi wygrywać aby zrealizować swoje zamierzenia. Kto dokładnie znajdzie się w pierwszej szóstce dowiemy się po zgrupowaniu planowanym na koniec sierpnia. To tam trener ostatecznie zadecyduje, które dziewczyny będą tworzyć trzon drużyny w sezonie 2007/2008.

SPE AZS-AWF Warszawa będzie jeszcze mocniejszy?

Tak. Jeśli byśmy nie wychodzili od takiego założenia jak mielibyśmy planować walkę o awans?

Siatkarki mają wolne do 20 sierpnia. Wtedy rozpoczną przygotowania w nowej hali w Bobolicach koło Koszalina. W tym sezonie zespół wycofał się z udziału w Akademickich Mistrzostwach Polski, by spokojnie skupić się na przygotowaniach do nadchodzącego sezonu.

źródło: azs-awf.waw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved