Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Acosta interweniuje w sprawie Kazijskiego

Acosta interweniuje w sprawie Kazijskiego

- Jeśli zostanę zmuszony, zwrócę się nawet z prośbą o pomoc do FIVB - mówił podczas pobytu w Katowicach Strefie Siatkówki Matej Kazijski. Po powrocie do Sofii sprawa jego kontraktu wciąż nie była rozwiązana, Kazijski poszedł więc dalej.

W liście skierowanym do FIVB, Matej Kazijski prosi o pomoc w rozwiązaniu niewolniczego kontraktu ze Slavią Sofia, w którym napisane zostało, że to klub wybiera zawodnikowi pracodawcę. Ruben Acosta bardzo szybko zareagował na prośbę reprezentanta Bułgarii, kierując bezpośrednie pismo do bułgarskiej federacji. Zwrócił się w nim do prezydenta, Danczo Lazarowa, a w liście czytamy między innymi:

FIVB nie może zaakceptować faktu, że Slavia Sofia uważa Mateja Kazijskiego, a także innych zawodników, za swoich niewolników. Proszę więc bułgarską federację o podjęcie wszelkich niezbędnych środków, aby zawodnicy sami mogli decydować o wyborze klubu, w którym chcą grać.Bułgarski przyjmujący wciąż nie podpisał kontraktu z włoskim Trento. Zarówno klub jak i Kazijski czekają na rozwiązanie sprawy wieczystego kontraktu z bułgarską Slavią. W wywiadzie udzielonym bułgarskiemu radio Gong, prezydent Slavii, Wladislaw Simeonow oficjalnie stwierdził, że Kazijski nie jest niewolnikiem klubu. – Przedstawiliśmy Matejowi oferty pięciu silnych, europejskich zespołów. On uparł się na Trento. Mam nadzieję, że pan Lazarow weźmie pod uwagę fakt, że klub Slavia nie może upaść finansowo przez decyzję Kazijskiego – stwierdził Simeonow.

* Treść listu FIVB za sportal.bg

* Wypowiedź Wladislawa Simeonowa za radio Gong

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved