Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Złoto dla zuchwałych

Złoto dla zuchwałych

Szóste mistrzostwa świata U'19 w siatkówce plażowej i szósty medal biało-czerwonych. - Męska część reprezentacji osiągnęła wielki sukces. Mamy wreszcie złoto – cieszy się trener Czesław Kolpy.

Pierwszy raz mistrzostwa świata dla juniorów w siatkówce plażowej rozegrano w 2002 roku w greckiej miejscowości Xylokatstro. Już tam Polacy dali o sobie znać. Kamil Łyczko i Sebastian Pęcherz zajęli czwarte miejsce. Później medale zdobywali: brązowy – Tomasz Sinczak i Rafał Szternal w 2003 roku w Thailandii, srebrne – Zbigniew Bartman i Michał Kubiak we Włoszech w 2004 roku oraz Grzegorz Fijałek i Michał Matyja we Francji w 2005 roku, a także Katarzyna Urban i Joanna Wiatr – mistrzynie z Włoch w 2004 roku i wicemistrzynie z Francji w 2005 roku.

Po roku nieobecności na podium, bo na Bermudach rok temu biało-czerwoni nie weszli do czwórki, w Mysłowicach znowu nasi reprezentanci zaatakowali.Przypomnijmy, że na boiskach kąpieliska Słupna Michał Kantor i Damian Wojtasik oraz Daria Paszek i Aleksandra Filip przebiły się przez kwalifikacje, dołączając do czterech ekip już wcześniej zakwalifikowanych do turnieju głównego. W fazie grupowej wszystkie nasze pary zajęły pierwsze miejsca i w 1/8 mieliśmy po trzy duety męskie i żeńskie. Do ćwierćfinałów nie weszli tylko Marcin Golonka i Marek Leźnicki, rok młodsi od większości rywali, traktujący mysłowicki występ jako formę przetarcia przed mistrzostwami Europy 18-latków rozpoczynających się już w środę w Brnie. Do półfinałów nie zakwalifikowały się Beata Gałek i Kinga Kołosińska, duet także budowany z myślą o ME U’18, oraz Paszek i Urban. Mieliśmy jednak aż trzy zespoły w pierwszych czwórkach. Niestety, grająca w parze z Moniką Brzostek Weronika Kurek w przededniu 18. urodzin przełknęła gorzką pigułkę lądując na czwartym miejscu, tak samo jak Kantor/Wojtasik, ale na najwyższy stopień podium wdrapali się Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła.

Męska część reprezentacji osiągnęła wielki sukces – cieszy się trener Czesław Kolpy. – Mamy wreszcie złoto. Jako mistrzowie świata nasz duet ma prawo startu w ME U’20 od razu w turnieju głównym i pojedziemy w sierpniu do Holandii powalczyć o wysokie pozycje. Rok młodsi Golonka i Leźnicki oraz Wojtasik teraz w parze z Mikołajem Szczepańskim już są w Brnie na ME U’18. Tam też liczymy na dobre występy i wierzę także, że dziewczyny Kołosińska i Gałek oraz Paszek w parze z Dorotą Konieczką też przebiją się wysoko.

* Więcej w „Sporcie”

źródło: Sport, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved