Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Wadim Khamuttskikh: W Moskwie będzie jak w Spodku

Wadim Khamuttskikh: W Moskwie będzie jak w Spodku

fot. archiwum

Był zdecydowanie "najstarszą starowinką" finału Ligi Światowej. Ma 38 lat i - jak sam mówi - mógłby być ojcem wielu kolegów z parkietu. Co z tego, skoro rosyjscy kibice wciąż nie mogą sobie wyobrazić reprezentacji bez niego.

Ile znaczy dla reprezentacji Rosji Wadim Khamuttskikh ? Można było się przekonać podczas mistrzostw świata w Japonii. Sborna bez niego w składzie wypadła słabo. Dlatego po odejściu Zorana Gajića nowy trener Władimir Alekno od razu sięgnął po doświadczonego rozgrywającego.

 

Nie ukrywam, że niekiedy z młodymi trudno mi jest znaleźć wspólny język – przyznaje Wadim. – To już inne pokolenie. Ale szanują mnie. Wiedzą, że wiele mogą się ode mnie nauczyć. Zresztą ja od nich też . 

Chamuckich zapewnia, że nie czuje się stary. – Dzięki Bogu nie! A jak cię coś rano boli, to przynajmniej wiesz, że żyjesz – mówi ze śmiechem.

 

Do Katowic Rosjanie przyjechali po zwycięstwo. – Dlatego wstyd było przegrać z Brazylią w finale. Mimo to uważam, że z drugiego miejsca powinniśmy być zadowoleni – przekonuje. – Zresztą w tym sezonie najważniejsze będą wrześniowe mistrzostwa Europy. W końcu są u nas, w Rosji – zauważa. – Atmosfera będzie podobna do tej w Spodku. Hala "Prospekt Mira" w centrum Moskwy może pomieścić 36 tysięcy kibiców. Będzie podzielona na pół, więc każde spotkanie obejrzy 18 tysięcy. Będzie super – obiecuje.

 

Mistrzostwa Europy będą dla Rosjan okazją do rewanżu z Polakami, z którymi przegrali na mundialu. Khamuttskikh i spółka chcieli się zemścić już w Katowicach, ale do bezpośredniego starcia nie doszło.

 

Nie byłem na mistrzostwach, mecze oglądałem w telewizji. Ile ta porażka z Japonii gdzieś w duszy człowiekowi siedzi – przyznaje Wadim. – Macie bardzo silną i zgraną drużynę. Wchodzący rezerwowi nie psują obrazu gry. Duża w tym zasługa Raula Lozano . To wielka osobowość i widać, jak poukładał wasz zespół – ocenia.

 

* Autorem tekstu jest Paweł Rassek

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved