Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sosnowiec z Poznaniem walczą o PLS

Sosnowiec z Poznaniem walczą o PLS

Klub Siatkarski Poznań może w nadchodzącym sezonie zagrać w PLS. Jeśli z ekstraklasy wycofa się Płomień Sosnowiec, to poznaniacy powalczą o miejsce w turnieju barażowym. - Wystartujemy w lidze - zapowiada z kolei Piotr Hałasik, właściciel Płomienia.

Poznań ma duże szanse na to, żeby w zbliżającym się sezonie wystąpić jednak w Polskiej Lidze Siatkówki, a nie w I lidze. Możliwe to będzie, jeśli beniaminek ekstraklasy Płomień Sosnowiec wycofa się z rozgrywek. Wszystko wskazuje na to, że ten scenariusz jest możliwy. Płomień ma aktualnie poważne problemy finansowe i żadnego zawodnika w składzie.

Skonsultowaliśmy to z trenerem Sławomirem Gerymskim i jeśli PZPS zorganizuje turniej barażowy o to miejsce, to na pewno w nim wystartujemy. Organizacyjnie, finansowo i prawnie jesteśmy już gotowi na PLS – powiedział nam Damian Raciniewski, prezes Klubu Siatkarskiego Poznań.O miejsce Płomienia oprócz poznaniaków będzie walczył najprawdopodobniej Trefl Gdańsk i Gwardia Wrocław. Jak udało nam się ustalić Polski Związek Piłki Siatkowej myśli o zorganizowaniu turniej barażowy o wejście do PLS.

Jeśli dojedzie do takiej sytuacji to zorganizujemy turniej barażowy o miejsce w PLS z udziałe drużyn, które spełnią wymogi związane z zapleczem finansowym i halą – powiedział Krzysztof Wanio, rzecznik prasowy PZPS.

Stanowisko zarządu Płomienia Sosnowiec będzie znane w tej sprawie w najbliższych dniach. Natomiast poznański klub kończy zamykać kadrę pierwszego zespołu i budżet na poziomie 2,5 mln zł. W przypadku nie zdobycia awansu przez turniej barażowy KS Poznań będzie chciał wywalczyć awans zajmując I miejsce na zapleczu PLS.

Jednak w Sosnowcu nie wszystko jest jeszcze wyjaśnione. Nadal jednak nie wiadomo, kto będzie głównym sponsorem klubu. – Ta decyzja zapadnie w najbliższym czasie. Rozmowy toczą się na kilku frontach – mówi Piotr Hałasik, właściciel Płomienia.

Trenerem zespołu pozostanie Mirosław Zawieracz. – Do końca tygodnia chciałbym mieć skompletowany skład. Potem będzie raczej za późno – mówi szkoleniowiec, który czeka na sygnał z klubu o podpisaniu umowy sponsorskiej. Wtedy będzie mógł rozpocząć rozmowy z zawodnikami, ma m.in. kandydatów do gry ze Słowacji, Norwegii, Bułgarii czy Serbii.

Na razie kontrakty z klubem podpisało sześciu zawodników: Jakub Łomacz, Adrian Stańczak, Łukasz Jurkojć, Marcin Grygiel, Grzegorz Kosok i Rafał Legień. To o sześciu za mało, a na polskim rynku wolnych zawodników już właściwie nie ma.

Prezes Hałasik zapowiada dodatkowo, że chce wybrać się na Memoriał Wagnera, gdzie oprócz reprezentacji Polski zagrają kadry Serbii, Holandii, Niemiec, Słowacji oraz Wielkiej Brytanii. Sęk w tym, że memoriał rozpoczyna się dopiero 15 sierpnia. – To zdecydowanie za późno – uprzedza trener Zawieracz.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved