Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Sebastian Świderski: Mieliśmy za mało treningów

Sebastian Świderski: Mieliśmy za mało treningów

fot. archiwum

Ta porażka boli, ale na pewno nas nie złamie – mówi po finale Ligi Światowej w Spodku Sebastian Świderski. Skrzydłowy reprezentacji Polski z Katowic wrócił z kontuzją kolana.

– Niechętnie przystał pan na tę rozmowę. To próba uniknięcia trudnych pytań?

 

SEBASTIAN ŚWIDERSKI: Nie o to chodzi. Ciężko się rozmawia po takim turnieju. Przegraliśmy imprezę, w której stać nas było na sukces. Nie będę teraz opowiadał, że mogliśmy wygrać finał w Spodku, ale podium było w naszym zasięgu, na pewno mogliśmy zagrać lepiej . 

– Czemu zatem nie graliście? W meczu ze Stanami wyglądaliście na wyczerpanych fizycznie.

 

Ta porażka z USA boli najbardziej. Bo Brazylijczycy pokazali klasę, wygrywając imprezę. Udowodnili, że są najlepsi na świecie. To oni wygrywają dwie najważniejsze piłki w meczu. Amerykanie zrobili postęp w porównaniu z poprzednim sezonem, gdy pokonaliśmy ich cztery razy, ale byli w naszym zasięgu. Wygraliśmy z nimi przecież w grupie. Marzyliśmy o tym podium dla siebie i kibiców i dlatego jest mi tak smutno .

 

– Wróćmy do braku sił. Pański były kolega z reprezentacji Marcin Prus twierdzi, że to efekt przetrenowania, że obóz w Spale był za ciężki i w Spodku zabrakło wam świeżości. Nie jest w tym sądzie odosobniony.

 

Nie zgadzam się z Marcinem. Odwrotnie, uważam, że przydałoby się nam więcej jednostek treningowych. Mieliśmy za mało czasu na solidny trening. Ja jestem najlepszym przykładem na to, że ta koncepcja jest chybiona….

 

* Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved