Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Winiarski: My też się na nich szykujemy

Michał Winiarski: My też się na nich szykujemy

fot. archiwum

Liga Światowa jest specyficzną imprezą i nie do końca odzwierciedla układ sił. Większość drużyn gra w tej imprezie z marszu, całą prawdę o ich sile poznajemy dopiero w czasie mistrzostw świata, igrzysk olimpijskich czy mistrzostw Europy - powiedział Michał Winiarski.

– W jakim nastroju wyjeżdżaliście z Katowic?

 

Michał Winiarski: Dość kiepskim. Towarzyszyło nam wyraźne uczucie niedosytu. Naprawdę wierzyliśmy, że pokonamy Brazylię i zagramy w finale. Zamiast tego były dwie porażki na zakończenie turnieju, w tym szczególnie bolesna z Amerykanami. Zamiast podium pozostało czwarte miejsce. Trudno się z tego cieszyć. 

– Jak pożegnał was Raul Lozano?

 

O tym, co się wydarzyło w Spodku, będzie z nami rozmawiał dopiero w Spale. On nie ma zwyczaju na gorąco oceniać meczów i naszej postawy. Po 12 dniach urlopu zaczynamy przygotowania do mistrzostw Europy i to będzie dobry czas na szczegółowe analizy .

 

– Dlaczego przegraliście z USA mecz o miejsce na podium?

 

Ponieważ nie zdołaliśmy wyrzucić z głów porażki z Brazylią. Owszem, byliśmy już bardzo zmęczeni, duchota w Spodku była porażająca, można się też zasłaniać brakiem solidnych przygotowań, ale to nie ma sensu. Liga Światowa jest specyficzną imprezą i nie do końca odzwierciedla układ sił. Większość drużyn gra w tej imprezie z marszu, całą prawdę o ich sile poznajemy dopiero w czasie mistrzostw świata, igrzysk olimpijskich czy mistrzostw Europy .

 

– Libero Aleksiej Werbow powiedział, że szykują się na Polaków…

 

A niech się szykują. My też się na nich szykujemy. Dobrze, że w Moskwie gramy w jednej grupie .

 

– Groźnych rywali będzie więcej?

 

W Europie jest sześć równych drużyn – Włochy, Francja, Bułgaria, Serbia, Rosja i my. Nasze porażki z Brazylią i USA niczego nie zmieniły. Dalej mamy apetyt na wygrywanie .

 

* Więcej w "Rzeczpospolitej"

źródło: rzeczpospolita.pl, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved