Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Magdalena Śliwa: Trenujemy solidnie, poznajemy się

Magdalena Śliwa: Trenujemy solidnie, poznajemy się

Nie ma najmniejszych problemów. Dziewczyny zrozumiały, o co w tym wszystkim chodzi, wiedzą, jaki jest sens naszej pracy, po co się spotykamy i w jakim celu trenujemy - mówi Magdalena Śliwa, II trener reprezentacji Polski siatkarek.

– Czy czas, jaki pozostał do turniejów Grand Prix, jest wystarczający, żeby właściwie przygotować drużynę? Jesteśmy w stanie wrócić do poziomu gry godnego dwukrotnych mistrzyń Europy? Przemienić się z „przypadkowej drużyny”, jaka pojechała do Montreux, w dobrze zorganizowany, rozumiejący się zespół?

Magdalena Śliwa: Wyjazd do Montreux faktycznie był właśnie taką „zbieraniną”. Nie tworzyliśmy drużyny. Nie było czasu, żeby się przygotować. Teraz jest inaczej. Trenujemy solidnie, poznajemy się, spędzamy ze sobą czas. Myślę, że to co robimy w Szczyrku, te parę tygodni wspólnych treningów wystarczy, żeby już jakiś obraz reprezentacji można było nakreślić.– Na które elementy wykonywane podczas treningów zwracana jest szczególna uwaga?

Trenujemy wszystkie elementy po kolei, ponieważ każdy z nich trzeba dobrze przećwiczyć. Na pewno blok i obrona: to są dwie rzeczy, od których się wszystko zaczyna. Na początku zgrupowania bardzo dużo trenowaliśmy właśnie te zagrania. Teraz zaczynamy pracować przede wszystkim nad kontratakiem.

– A jaka jest Twoja rola podczas treningów? Bierzesz w nich czynny udział?

Jestem raczej z boku, choć są momenty, kiedy Iza (Bełcik – wracająca do gry po kontuzji – przy. red.) nie może jeszcze całego treningu poprowadzić, wtedy ja ją zastępuję.

*Z Magdaleną Śliwą rozmawiał Tomasz Kowalik

Więcej w serwisie Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved