Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Żekow zostaje w Lewskim, Aleksiew o krok od Padovy

Żekow zostaje w Lewskim, Aleksiew o krok od Padovy

Dwóch byłych zawodników Nieftjanika Ufa, mowa o reprezentantach Bułgarii, Todorze Aleksiewie i Andreju Żekowie, jest nadal bez nowych klubów. Żekow nie chce grać za granicą za wszelką cenę, a z Aleksiewa zrezygnował ostatnio Mostostal.

Rozgrywający kadry narodowej Bułgarii, który pierwszej części sezonu reprezentacyjnego nie zaliczy do udanych, najprawdopodobniej kolejny sezon spędzi ponownie w Lewskim Sofia. Po sezonie w Rosji, podczas którego nabawił się kontuzji, Żekow nie myśli o powrocie w tamte rejony.

Druga sprawa, że zawodnik po słabych występach w reprezentacji nie ma ciekawych propozycji z innych lig. Jest nim co prawda zainteresowany grecki zespół z Patras, ale jak mówi sam Żekow nie chce on grać za granicą za wszelką cenę. – Rozmawiałem z Andrejem – mówi trener Martin Stoew. – Powiedział, że nie musi wyjechać do innej ligi tylko po to aby nie grać w Bułgarii. Powiedział, że jest gotowy zagrać kolejny sezon w Lewskim, jeśli nie pojawi się konkretna oferta z innego zespołu.Gra w Rosji nie będzie się również dobrze kojarzyła Todorowi Aleksiewowi, który, podobnie jak Żekow, nie tylko doznał tam kontuzji, ile zaczął grać nieco słabiej. Sam zawodnik przyznał w jednej z rozmów ze Strefą Siatkówki, że Rosja kojarzy mu się obecnie z sennym koszmarem.

Zawodnikiem zainteresowany był klub z Kędzierzyna, a i sam Aleksiew bardzo chciał grać w Polsce. Nie udało się jednak dojść do porozumienia pomiędzy menagerami zawodnika, a Mostostalem i oferta została odrzucona. Obecnie zawodnik jest o krok od podpisania kontraktu z zespołem serie A, Sempre Volley Padova.

Włoski zespół poprowadzi w nowym sezonie brat Danielle Bagnoli, Bruno. Oprócz Padovy, Aleksiewem interesuje się również klub Famigliulo Corigliano, a także, jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, turecki Halkbank Ankara. – Najprawdopodobniej Toshko zagra w nowym sezonie w Padovie – mówi Martin Stoew. – Przedstawili najbardziej konkretną propozycję.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved