Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wystartowały MP w Siatkówce Plażowej Mężczyzn

Wystartowały MP w Siatkówce Plażowej Mężczyzn

W ostatni weekend 13-15 lipca, Sopot gościł uczestników pierwszego turnieju tegorocznej edycji Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. Zwycięstwo w zawodach odniosła para Tomasz Sińczak/Rafał Szternel, która w finale pokonała duet Piotr Marciniak/Damian Lisiecki.

W sumie odbędzie się pięć turniejów eliminacyjnych i finał. Następna impreza już w najbliższy weekend w Świnoujściu. Główni sponsorzy całego cyklu to Energa i Żywiec.

Sopocka impreza rozpoczęła się 13 lipca w piątek rano, kiedy od 9:00 rozgrywano kwalifikacje do turnieju głównego. Do zmagań stanęło ponad 20 drużyn. Osiem najlepszych par z eliminacji w sobotę i niedzielę grało z 8 zespołami najwyżej rozstawionymi w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zawody rozgrywano systemem podwójnych eliminacji, tzw. brazylijskim, co oznacza że dopiero dwie porażki eliminują z turnieju. Zmagania w Sopocie odbyły się bez większych niespodzianek. Najlepsze polskie pary przemieściły się nieco w obrębie czołowych pozycji zajmując miejsca:I  Tomasz Sińczak/Rafał Szternel
  (ubiegłoroczni Vice Mistrzowie Polski)
II Piotr Marciniak/Damian Lisiecki
III Michał Krymarys/Dominik Witczak
  (Mistrzowie Polski 2006)

Spotkanie finałowe zakończyło się rezultatem 2:1 dla pary Sińczak/Szternel (21:19, 17:21 i 15:11). Pary z miejsc I i II to wielokrotni reprezentanci Polski, zwycięzcy wielu turniejów, tak więc nie dziwi ich dobra postawa w Sopocie.

Pomiędzy zawodników z turnieju głównego rozdzielono pulę nagród o łącznej wartości 12.000 zł, zdobywcy pierwszych 6 miejsc otrzymali także puchary i nagrody od sponsorów.

Przez pierwsze dwa dni zawodów aura nieco mniej sprzyjała wylegującym się na plaży turystom, za to znacznie bardziej zawodnikom. Niebo było zachmurzone, a temperatura niezbyt wysoka. Niedzielne zmagania toczyły się w palącym słońcu, przy pełnych trybunach i emocjach równie gorących jak nagrzany piasek.

Zawody w Sopocie rozpoczęły cykl 5 turniejów eliminacyjnych, które będą odbywać się co weekend na plażach najpiękniejszych polskich kurortów. Zmagania zakończy turniej finałowy w Niechorzu.

- 20-22 lipca, Świnoujście 
 plaża główna, wejście od ulicy Chrobrego
- 27-29 lipca, Mielno
 plaża, wejście od ul. Pionierów
- 03-05 sierpnia, Ustka
 plaża wschodnia przy molo
- 10-12 sierpnia, Łeba 
 plaża zachodnia, wejście od ul. Turystycznej
- 17-19 sierpnia, Niechorze FINAŁ
 plaża, wejście od ul. Pocztowej

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn są już czternastymi w polskiej historii tego sportu. Polski Związek Piłki Siatkowej powierzył realizacje tego turnieju przez najbliższe 3 lata agencji Live. Aby zapewnić jak najwyższy poziom zawodów pozyskano środki na organizację zawodów od firmy Energa, marki Żywiec, miasta Poznań i wody mineralnej Jurajska.

Na potrzeby zawodów na plażach powstaje miasteczko siatkarskie, z 3 boiskami, trybunami na 400 osób (na finale 1200), namiotem na potrzeby zawodników. sceną, ogródkami piwnymi, stoiskami sponsorów oraz namiotami organizacyjnymi. Do terenu zawodów przybijają katamarany, jest specjalna strefa dla dzieci, w której poprzez gry i zabawy o profilu siatkarskim siatkówka plażowa jest popularyzowana wśród przyszłych kibiców, a może nawet zawodników.

Publiczność rozgrzewają do dopingu Bartek Brzeskot (kabareciarz, reżyser, aktor) oraz Maciek Grudziński, którzy między meczami organizują konkursy siatkarskie, z nagrodami w postaci gadżetów od sponsorów, wyjaśniają zasady gry i opowiadają ciekawostki o zawodnikach.

W przerwach meczów można podziwiać cheerleaderki, z najlepszego w Polsce zespołu break dance Top Toys. Wszystkie informacje są też dostępne na oficjalnej stronie zawodów.

* fot. materiały prasowe

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved