Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT w Berlinie: Siatkarze plażowi pokonani przez temperaturę

WT w Berlinie: Siatkarze plażowi pokonani przez temperaturę

W finałowym meczu turnieju z cyklu SWATCH-FIVB World Tour, w Berlinie, zwycięzcami zostali Brazylijczycy, Marcio Araujo i Fabio Magalhaes. W meczu o złoto zmierzyli się z parą gospodarzy – Erickiem Korengem i Davidem Klempererem.

Niestety duet z Niemiec, musiał się wycofać z gry ze względu zasłabnięcie Korenga.

Pierwszego seta spotkania wygrali siatkarze z Niemiec w stosunku 21:15, w drugiej partii lepsi byli Marcio Araujo/Fabio – 21:16, natomiast w tie–breaku przy stanie 9:9 Koregeng/Klemperer „skreczowali”.Nigdy nie uczestniczyłem w takim finale – powiedział 33-letni Marcio, dla którego był to 32. mecz o złoto w międzynarodowej karierze. – Na piasku w centrum Berlina było bardzo gorąco, mimo to oba zespoły zagrały na naprawdę wysokim poziomie. Czuję ulgę, ponieważ w trzecim secie Fabio źle się poczuł, na całe szczęście nic poważnego się nie stało. Przy takim słońcu o udar słoneczny nie trudno.

Przy stanie 9:8 dla Niemców w trzeciej partii, Fabio poprosił o pomoc medyczną. Gdy sędziowie zaprosili zawodników ponownie na boisko, o tym razem o lekarza poprosili Niemcy. Ponownie wznowiono grę, lecz nie na długo, bowiem po bloku Koreng z osłabienia upadł na piasek. Wyeliminowało to gospodarzy z dalszej walki. – Ta temperatura wykończyła Erica – powiedział Klemperer, którego wybrano najwszechstronniejszym graczem turnieju w Berlinie.

Niedzielna wygrana, była drugą w tegorocznych występach pary brazylijskiej. Dwa tygodnie temu triumfowała ona w norweskim Stavanger, w finale pokonując duet Nummerdor/Schuil, natomiast dla Niemców był to pierwszy wspólny finał. Spotkanie oglądało ok. 6000 tysięcy kibiców.

W małym finale, zmierzyły się duety Brink-Dieckmann z Niemiec oraz Rogers-Dalhausser z USA. Niestety, podobnie jak w meczu finałowym jedna z par musiała się wycofać. Tym samym brązowymi medalistami WT w Berlinie, zostali Amerykanie.

Dziewiąty turniej SWATCH-FIVB, będący jednocześnie kwalifikacjami do przyszłorocznej olimpiady był pierwszym w tym roku, rozgrywanym w Europie. W następnym tygodniu, siatkarki i siatkarze plażowi zagrają w Marsyli, we Francji.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved