Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wicemistrz świata trenerem GTPS

Wicemistrz świata trenerem GTPS

Sensacyjna zmiana w gorzowskim klubie. Jerzego Taczałę na ławce trenerskiej zastąpił Włoch Nicola Vettori - analityk z reprezentacji Raula Lozano. Nowym zawodnikiem GTPS został też Roman Gulczyński, ostatnio gracz Gwardii Wrocław.

Z panem Taczałą po prostu nie dogadaliśmy się, a Nicolą Vettorim byliśmy zainteresowani już zimą, teraz wróciliśmy do rozmów i myślę, że z naszej współpracy będzie dużo pociechy – powiedział prezes gorzowskiego klubu Zenon Michałowski. – Przyjąłem ofertę GTPS, bo zainteresował mnie projekt budowy profesjonalnego klubu. Chciałbym razem z Gorzowem wrócić do Polskiej Ligi Siatkówki – mówił wczoraj na konferencji prasowej w Cafe Batavia Włoch, nowy szkoleniowiec gorzowskiej drużyny.

Tym sposobem do GTPS dołączył wicemistrz świata. 36-letni Vettori w ubiegłym roku świętował triumf z kadrą Polski w Japonii. W reprezentacji Lozano jest analitykiem. Zestaw składający się z trzech laptopów, kamery, multimedialnego rzutnika i drukarki to jego podstawowy warsztat pracy. Do Gorzowa Vettori przyjechał prosto z finałów Ligi Światowej rozgrywanego w Katowicach. GTPS polecił mu m.in. Sebastian Świderski. – Podjąłem decyzję, że po półtora roku trzeba wrócić na ławkę trenerską – opowiadał Vettori (świetnie mówi po polsku), który w poprzednim sezonie ligowym, też jako analityk zdobył mistrzostwo Polski ze Skrą Bełchatów. – Dlatego bez większego wahania podjąłem wyzwanie w GTPS. Kilku zawodników znam z PLS, innych poznam wkrótce.Vettori umówił się z gorzowskimi działaczami, że będzie godził pracę w GTPS (od 3 sierpnia) z obowiązkami w kadrze Lozano. – Mam zamiar ściśle współpracować z drugim szkoleniowcem Maciejem Kowalczukiem – powiedział Włoch. – To dobry fachowiec i na pewno sobie poradzimy. Wiem, że w ubiegłym roku początek sezonu mu nie wyszedł, ale to była zupełnie nowa drużyna, która potrzebowała czasu. Po prostu miał pecha.

Nowy szkoleniowiec GTPS bez wahania wymienił nazwiska nowych gorzowskich zawodników, którzy w poprzednich rozgrywkach grali w ekstraklasie: Tomasz Borczyński, Radosław Maciejewicz i Roman Gulczyński. Ten ostatni wczoraj podpisał kontrakt z GTPS-em. 24-letni „Gulczas” grał w Płomieniu Sosnowiec, AZS Częstochowa, Górniku Radlin, a od sezonu 2003/04 we Wrocławiu, gdzie na pozycji atakującego zrobił ogromny postęp. W ostatnich rozgrywkach w ekstraklasie występował mniej (Gwardia spadła i będzie w I lidze rywalem gorzowian), ale to nie znaczy, że tylko „grzał” ławkę rezerwowych. – Musiałem poszukać nowego bodźca i stwierdziłem, że właśnie GTPS to będzie bardzo dobre wyzwanie – powiedział Gulczyński. – Znam skład mojej nowej drużyny, już widać, że tworzy się młody, ambitny team z perspektywą gry o duże cele.

Trener Vettori chciałby jeszcze sprowadzić do GTPS dwóch, trzech zawodników. Na pewno środkowego bloku i może przyjmującego zagrywkę. Gorzowianie nie dogadali się z Jakubem Markiewiczem (wybierze propozycję z PLS) i wychowankiem Marcinem Lubiejewskim (zostaje w PZU AZS Olsztyn). – Wkrótce powinniśmy zakończyć wszelkie negocjacje, z ostatnimi wyborami wstrzymaliśmy się aż przyjdzie nowy szkoleniowiec – zakończył prezes Michałowski. – Mamy ambicje zgromadzić budżet około półtora miliona złotych. Zespół ma grać dobrą siatkówkę, a klub ma być coraz bardziej profesjonalny, aż będzie pasował do tych najlepszych w kraju. Nie zakładamy tego, czy innego miejsca w tabeli. Mamy wygrywać i być wyżej niż w poprzednim sezonie, gdzie skończyliśmy rozgrywki na piątej pozycji.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved