Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Siatkówka po amerykańsku

Siatkówka po amerykańsku

fot. archiwum

Siatkówkę kocha się nie tylko gdy się zwycięża, ale radość przynosi też pojedyncza akcja - dobry blok, mocny atak czy świetna zagrywka. Nagle czuje się tą niesamowitą wewnętrzną adrenalinę, której nie da sie porównać do niczego innego – powiedział atakujący USA, Gabriel Gardner.

Rozegraliście doskonałe spotkanie, gratulacje. Co zdecydowało o waszym zwycięstwie nad polską reprezentacją?

 

Dziękuję bardzo. Byliśmy niezwykle naładowani energią, graliśmy na 100% swoich możliwości. Z drugiej strony polscy siatkarze wydawali się nieco zmęczeni, przygaszeni. A gdy stają na przeciw siebie dwie takie drużyny, wtedy zwykle wygrywa ta bardziej umotywowana, entuzjastyczna. To był nasz dzień jeśli chodzi o serce do gry. 

Ale kluczem do zwycięstwa była chyba w tym spotkaniu zagrywka. Serwowaliście z wielką siłą i precyzją. Były jakieś bardziej intensywne przygotowania w tym elemencie bezpośrednio przed meczem z Polską?

 

Tak, oczywiście… Ale tylko w naszych głowach. W elemencie zagrywki ważna jest nie tylko siła i umiejętności techniczne, ale przede wszystkim odpowiednie nastawienie psychiczne. Nam udało się to połączyć.

 

Jesteście usatysfakcjonowani zajęciem trzeciego miejsca? Wiem, że waszym marzeniem była gra w finale – czy brązowy medal jest więc dobrą nagrodą pocieszenia?

 

Każdy turniej dobrze jest zakończyć z mocnym akcentem.. Ostatni mecz jest zwykle najważniejszy i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się go wygrać. Ale cztery dni rozgrywanych spotkań z rzędu były naprawdę wykańczające dla wszystkich drużyn, więc dla każdego musiał przyjść ten słabszy dzień. Nasz przypadł na mecz z Rosjanami, a polskim siatkarzom na spotkanie z nami. Przecież widzieliśmy jak wasza reprezentacja potrafi grać…

 

A jak wam się występowało przed biało-czerwonymi tysiącami polskich kibiców?

 

Niewiarygodne przeżycie, niewiarygodne. Mam być szczery – to jest w tym momencie najlepsze miejsce na świecie do grania w siatkówkę. Wszyscy doceniamy ten wspaniały doping polskiej publiczności, sposób w jaki nas powitali i oklaskiwali całą drużynę. Ta atmosfera jest niezwykła i bardzo specyficzna dla Polski. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, co się tutaj dzieje.

 

Co w takim razie sprawia, że siatkówka w Polsce jest taka popularna?

 

Chciałbym to wiedzieć! W Stanach Zjednoczonych wiele dyscyplin sportowych jest na topie. Jeśli chodzi o wasz kraj, to wydaje się, że polscy siatkarze są najlepszą drużyną zespołową, stad to zainteresowanie. Do tego Polska rozwija się gospodarczo i radzi sobie coraz lepiej. To naprawdę fantastyczne.

 

To powiedz na koniec – za co można kochać siatkówkę?

 

Siatkówkę kocha się nie tylko gdy się zwycięża, ale radość przynosi też jedna pojedyncza akcja – dobry blok, mocny atak czy świetna zagrywka. Nagle czuje się tę niesamowitą wewnętrzną adrenalinę, której nie da się porównać do niczego innego. To chyba najlepsze uczucie na świecie, gdy grasz i na dodatek robisz to dobrze. Dziś na parkiecie udało nam się to poczuć.

 

Rozmawiała: Anna Żamejć – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved