Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Raul Lozano: Źle się z tym czuję

Raul Lozano: Źle się z tym czuję

fot. archiwum

- Bywały gorsze mecze. Tak grając, możliwe, że pokonalibyśmy słabszą drużynę niż Amerykanie i nikt nie pamiętałby o naszej gorszej dyspozycji, bo zwycięzców się nie sądzi - mówił po ostatnim meczu Polaków w Lidze Światowej, Raul Lozano.

Jest pan zawiedziony czy zadowolony z czwartego miejsca w turnieju?

 

Raul Lozano: Potwierdziliśmy, że należymy do światowej czołówki, to cieszy, ale nie ukrywam, że jestem smutny. Źle się z tym czuję, że nie stanęliśmy na podium. Byliśmy przygotowani, by zająć trzecie miejsce . 

Czego tak naprawdę zabrakło, by wygrać z Brazylią i zagrać z Rosją w finale?

 

Lepszego serwisu, który utrudniłby im życie i nie pozwolił, by Ricardo mógł robić na siatce, co chciał. Bardzo trudne zadanie miał nasz blok, nieczęsto się zdarza, by rywal tak skutecznie go omijał. Ale tak jest, kiedy przeciwnik ma dobre przyjęcie i rozgrywającego tej klasy. W szybkiej, kombinacyjnej grze Brazylijczycy nie mają sobie równych. To nie przypadek, że wygrywają turniej za turniejem .

 

Trudno się cieszyć z porażki, ale wyrównany bój z mistrzami świata napawa optymizmem.

 

Sześć punktów, taka była różnica na korzyść Brazylii po czterech setach. Walczyliśmy do końca, ale byli lepsi. Mogę im tylko pogratulować kolejnego zwycięstwa, ale nie ma mowy o brazylijskim kompleksie. Są przed nami tylko o krok. W Japonii różnica była znacznie większa. Następnym razem trzeba ten krok zrobić i wygrać .

 

W czym byli od nas lepsi Amerykanie?

 

Właściwie to w każdym elemencie. Słabo serwowaliśmy, nie funkcjonowało należycie przyjęcie. Oni nie mieli z tym większych problemów. Dodatkowo wykończyła nas ta straszna duchota. Myślę, że gdyby wyłączono 20 – 30 procent lamp, nic by się nie stało, a warunki do gry byłyby o niebo lepsze .

 

* Z Raulem Lozano rozmawiał Janusz Pindera

Więcej w Rzeczpospolitej

źródło: rzeczpospolita.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved