Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Jadar zaczyna od badań

PLS: Jadar zaczyna od badań

Siatkarze Jadaru Sport Radom spotykają się dziś po raz pierwszy po przerwie urlopowej, żeby rozpocząć przygotowania do nowego sezonu w Polskiej Lidze Siatkówki. Na początek przejdą w Warszawie specjalistyczne badania.

Po badaniach radomianie wracają do Radomia i od jutra wznawiają treningi. Z drużyną na razie nie będą trenować Niemiec Marco Liefke, który dołączy do zespołu za kilka dni oraz trenujący z drugą reprezentacją Bartosz Gawryszewski i Wojciech Żaliński. Do czwartku zespół będzie trenował w Radomiu. Pierwsze zajęcia prowadzone będą głównie na siłowni i w terenie. Będzie to przygotowanie do wyjazdu na pierwsze zgrupowanie.

Zimna SpałaW piątek zespół wyjeżdża na pierwsze zgrupowanie do Spały, które rozpocznie od wizyty w komorze do krioterapii, czyli leczenia niską temperaturą. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich radomianie będą do 28 lipca. Zajęcia prowadził będzie Mariusz Wiktorowicz, drugi trener Jadaru. Pierwszy szkoleniowiec Dariusz Luks do 25 sierpnia pracuje z kadrą B.

To mój debiut w roli odpowiadającego za przygotowanie siłowe – stwierdza Wiktorowicz. – Ale nie mam obaw. Pierwszy trener przygotował plan, który będziemy realizować.

Pobyt w Spale upłynie radomskim siatkarzom głównie na treningu siłowym. Oprócz zajęć w siłowni i biegów po okolicznych lasach planowane są również zajęcia w sali. Do dyspozycji siatkarzy będą również wszystkie pracownie fizjoterapii.

Ze Skrą we wrześniu

Po powrocie ze Spały zawodnicy otrzymają dwa dni wolnego i przez cały sierpień będą trenować w Radomiu. Na drugie zgrupowanie wyjadą dopiero we wrześniu. Na sierpień planowane są również pierwsze gry kontrolne. Przed rozpoczęciem sezonu radomianie zagrają w trzech turniejach. Potwierdzili swój udział we wrześniowym turnieju w Częstochowie, prawdopodobnie zagrają na Słowacji lub Czechach oraz przed własną publicznością w tradycyjnym turnieju o puchar prezesa Jadaru.

Staramy się zaprosić na nasz turniej atrakcyjnych rywali – mówi Tadeusz Kupidura, prezes Jadaru. – Prowadzimy między innymi rozmowy ze Skrą Bełchatów oraz zagranicznymi klubami. Turniej odbędzie się we wrześniu.

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved