Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Komentarze po meczu Brazylia – Rosja

Komentarze po meczu Brazylia – Rosja

fot. archiwum

- Gdyby zapytano mnie dwa tygodnie temu, czy byłbym zadowolony mając drugie miejsce w Lidze Światowej, odparłbym, że tak. Ale teraz czuję niedosyt - mówi Władimir Alekno.

Vadim Khamuttskih , kapitan reprezentacji Rosji: To jest wstyd przegrać w meczu finałowym. Zrobiliśmy dziś wszystko, by wygrać, ale niestety nie udało się. W niektórych momentach mieliśmy więcej szczęścia niż Brazylijczycy, ale przegraliśmy. Mimo to cała nasza drużyna powinna być zadowolona z rezultatu, ponieważ to jest pierwszy występ w takim składzie i już taki sukces.

 

Vladimir Alekno , trener reprezentacji Rosji: Jeśli ktoś zapytałaby mnie dwa tygodnie temu, czy byłbym zadowolony z 2 miejsca, bez wahania powiedziałbym, że tak. Chociażby dlatego, że z pięciu zawodników przyjmujących mogłem wziąć tylko trzech. I ci młodzi zawodnicy, którzy pierwszy raz wystąpili w reprezentacji wytrzymali, nie wiem jak, ale wytrzymali. Ale kiedy zwycięstwo jest prawie w ręku i ucieka nam nie mogę być zadowolony. 

Bernardo Rezende , trener reprezentacji Brazylii: Chciałbym pogratulować trenerowi i drużynie, za niesamowitą pracę, jaką wykonali. Wiem, że mieli pewne ograniczenia związane z przyjmującymi. Ale ci, którzy grali tutaj zagrali bardzo dobrze. Idzie nowa generacja zdolnych rosyjskich siatkarzy, głownie środkowych bloku. Inne drużyny trenują coraz ciężej, by nas pokonać, więc my musimy trenować jeszcze ciężej, by odeprzeć atak.

 

Bernardo Rezende podkreśla, że jego zespół narodził się sześć lat temu w Katowicach. W kraju jego idoli z młodości. – Od Wójtowicza, Skorka czy Gościniaka uczyłem się grać, a potem trenować. Dla mnie są to idole sportowi. Dorastałem poznając legendy i prawdziwe historie związane z Wagnerem. Dla mnie wrócić do Polski i zobaczyć nadal tę niesamowitą miłość do dyscypliny, to szczególne uczucie . W Katowicach w 2001 roku rozpoczęliśmy cykl zwycięstw. Jeszcze jeden turniej Ligi Światowej to jak zamknięcie pewnego cyklu. Dlatego tym bardziej chcę zachować w pamięci mecze z Katowic, biało-czerwone ulice pełne kibiców, którzy znają się na tym sporcie i mają szacunek dla rywali oraz pasję siatkówki.

 

Pavel Abramow (Rosja): Mogliśmy wygrać, ale popełniliśmy dużo błędów w drugim secie. I to spowodowało, że przegraliśmy to spotkanie.

 

Giba (Brazylia): To był bardzo trudny mecz. Nie walczyliśmy w pierwszym secie, ale od drugiego zmobilizowaliśmy się i zwyciężyliśmy. Tylko zespól, który walczy – wygrywa.

źródło: inf. prasowa, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved