Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ikona serbskiej siatkówki zagra w Turcji

Ikona serbskiej siatkówki zagra w Turcji

W prawdziwe zaskoczenie wprawił swoich kibiców Serb, Wladimir Grbić. Zawodnik podpisał umowę z czołowym klubem ligi tureckiej, Fenerbahce Istambuł. Jak twierdzą złośliwi, Grbić rozpoczął tym samym siatkarską emeryturę.

Podpisanie kontraktu okazało się prawdziwym wydarzeniem w Turcji. Na konferencję prasową podczas której Grbić złożył podpis przybyło ponad 30 dziennikarzy. To dziesiąty klub w karierze Grbića. Ostatnie kilka sezonów spędził we włoskiej Latinie.

Sprowadziłem Vladimira Grbića do zespołu ponieważ chcemy walczyć o tytuł. – powiedział na konferencji prasowej szef Fenerbahce, Hakan Dindzhay. – To taki siatkarski Robero Carlos. Jego transfer bardzo pomoże temu klubowi.Wladimir Grbić wraz ze swoim bratem Nikolą uznawany jest już za siatkarską ikonę w Serbii. Bracia zdobyli wraz z reprezentacją złoty medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 roku, a rok później również mistrzostwo Europy. Zawodnik zrezygnował z gry w kadrze narodowej po Igrzyskach w Atenach w 2004 roku, ale wrócił do reprezentacji na zeszłoroczne mistrzostw świata. Po nich definitywnie pożegnał się z Plavimi.

źródło: b92.net, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved