Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Stefano Recine: Polacy muszą stanąć na podium

Stefano Recine: Polacy muszą stanąć na podium

fot. archiwum

Dyrektor sportowy Lube Banca Macerata, który ściągnął do zespołu m.in. S. Świderskiego, sądzi, że dzisiaj w finale po raz kolejny lepsza okaże się Brazylia. Jak powiedział Strefie Siatkówki, bardzo żałuje, że nie zobaczy w nim Polaków.

Przyjechał pan obejrzeć Sebastiana Świderskiego?

 

Nie tylko, przyjechałem przede wszystkim na finały Ligi Światowej. To doskonała okazja, aby podpatrzeć najlepszych zawodników na świecie, zobaczyć ciekawe spotkania i interesujące pojedynki. 

Jak zatem ocenia pan organizację tego turnieju?

 

Jak najwyżej tylko mogę. Polacy nie szukają jakiś wymyślnych sposobów, ale wszystko co tutaj widzę jest naprawdę na najwyższym poziomie. Mam na myśli zarówno zachowanie kibiców jak i całą organizacyjną otoczkę. To wspaniałe, że można małym nakładem stworzyć coś takiego.

 

Wspomniał pan o kibicach, można tych polskich porównać do włoskich?

 

Nie można. Polacy mnie zachwycili. Gdy byłem w Bełchatowie podczas Ligi Mistrzów wraz z Maceratą już byłem zachwycony polskimi kibicami a tutaj jest prawdziwe szaleństwo. Włoscy kibice chodzą na mecze Włochów, ale nawet wtedy nie ma takiego dopingu jak w Polsce. A gdy Włosi nie grają to już zupełnie na trybunach są pustki. Wygląda to podobnie do Japonii podczas mistrzostw świata.

 

Dzisiaj wielki finał, kto wygra?

 

Wydaje mi się, że Brazylia. Co prawda nie zachwycają formą i nie grają tak, jak przyzwyczaili wszystkich dookoła, ale to wciąż Brazylia. Rosja to zupełnie inna siatkówka, wydaje mi się, że Brazylia jest mimo wszystko najsilniejsza.

 

A mecz o trzecie miejsce?

 

Jestem przekonany o wyższości Polaków nad USA i nie mam wątpliwości, że zajmą trzecie miejsce. Muszą wygrać dla tych wspaniałych kibiców, mają finały u siebie, więc powinno być dobrze. Życzę im powodzenia.

 

Mogą liczyć na pana aktywny doping?

 

Cały czas kibicuję i bawię się z polskimi sympatykami. To niesamowita sprawa (śmiech). Mam nadzieję, że będą dzisiaj szczęśliwi po meczu.

 

* Rozmawiała Anna Więcek – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved