Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkarze z Nysy byli górą

Siatkarze z Nysy byli górą

Trzecią eliminację Grand Prix Opolszczyzny 2007 zdominowali nysanie. Na podium znalazły się aż cztery pary z tego miasta. Tym razem amatorzy siatkówki plażowej spotkali się w Gospodarstwie "Kanary", w Konradowie koło Głuchołaz.

Po raz pierwszy w tegorocznym cyklu turniej odbył się w międzynarodowej obsadzie, wśród pięciu par kobiecych wystartował bowiem duet z Czech. Jak się okazało, gospodynie nie były jednak gościnne, a zawodniczki zza południowej granicy musiały uznać wyższość naszych ekip. Najlepszą parą okazały się nysanki Joanny Jurczyk i Lizner, które wygrały wszystkie swoje mecze. Tuż za nimi uplasowały się, najlepsze przed tygodniem, wrocławianki Agnieszka Sawicka i Agata Zaremba, a na najniższym stopniu podium stanęły nysanki Elżbieta Dumańska i Emilia Dudek, które utrzymały prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

Także wśród mężczyzn karty rozdawały pary z Nysy, a finał był wewnętrzną sprawą siatkarzy z tego miasta. Ostatecznie lepsi okazali się Arkadiusz Olejniczak i Sławomir Krytel, którzy po bardzo zaciętym, ponadgodzinnym pojedynku pokonali 2:1 Bartosza Kisielewicza i Mariusza Cholewickiego, wygrywając w tie-breaku 16:14. W spotkaniu o trzecie miejsce nysanie Łukasz Olejniczak i Bartosz Dzikowicz musieli uznać wyższość duetu kędzierzyńsko-wrocławskiego Grzegorz Barciak/Łukasz Pawlak. W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymali, najlepsi przed tygodniem, 17-latkowie z Opola Adam Parcej/Dariusz Tkaczuk, którzy tym razem z powodu kontuzji Tkaczuka musieli zadowolić się siódmą pozycją. Kolejny turniej już za tydzień w Suchym Borze.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved