Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Piotr Gruszka: Przed nami wielki cel

Piotr Gruszka: Przed nami wielki cel

fot. archiwum

O porażce w meczu z Brazylią i walce o brązowy medal, opowiadają kapitan reprezentacji Polski, Piotr Gruszka i nasz rozgrywający, Paweł Zagumny.

Co trzeba zrobić, żeby Brazylię w ważnym meczu w końcu pokonać?

 

Piotr Gruszka : Na pewno trzeba zagrać lepiej we wszystkich elementach. Nie możemy znaleźć w tych ważnych meczach recepty na zespół z Brazylii, ale myślę, że jesteśmy coraz bliżej. Musimy wykorzystywać szanse, które Brazylia nam daje w różnych momentach. W pierwszym secie zepsuli kilkanaście piłek, my mieliśmy kilka kontrataków i niestety zabrakło nam minimalnie tego wykończenia piłek. Teraz pracujemy dalej. Pokazaliśmy, że gonimy Brazylię i to w dość szybkim tempie, także musimy poczekać na kolejną szansę. 

MVP meczu został Ricardo, ale chyba najbardziej we znaki dał wam się Giba?

 

Niekoniecznie Giba. Zagrał on jak na razie na tym turnieju rzeczywiście najlepszy mecz, ale każdy z zawodników z ich zespołu i Dante i inni zagrali dobrze. Myślę, że nagroda MVP nie jest najważniejsza, bo oni na pewno najbardziej cieszą się ze zwycięstwa.

 

Mecz przegraliście, ale znowu okazało się, że jest "dwunastka" a nie "szóstka", bo ci którzy wyszli na boisko na pewno poziomu gry nie obniżyli.

 

I to cieszy. W całym tym turnieju pokazujemy, że mamy dwunastu zawodników. Oby tak było zawsze. Trener ma szansę korzystać ze wszystkich. Myślę, że to zasługa nasza i trenera, że tak potrafimy, każdy walczy o miejsce i dzięki temu zespół jest tak mocny.

 

Znajdziecie motywację, żeby teraz walczyć o trzecie miejsce?

 

Jak można nie znaleźć motywacji, żeby wskoczyć na podium, na którym jeszcze w Lidze Światowej nie byliśmy. Zrobimy wszystko, żeby kibice, którzy przez cały turniej tutaj przychodzą i nam pomagają cieszyli sie z nami. Motywacji nie trzeba szukać. Przed nami wielki cel.

 


 

Mogliśmy zagrać lepiej i to jest właśnie najgorsze. Grając "na maksa", prawdopodobnie ogralibyśmy Brazylię. Brazylia to jest jednak Brazylia. Oni nawet w tak ciężkich warunkach jakie panowały tu na hali potrafili się sprężyc. Teraz musimy na spokojnie przeanalizować ten mecz – ocenia Paweł Zagumny .

 

Podobnie jak Piotr Gruszka nasz rozgrywający jest zdeterminowany, aby zdobyć brązowy medal rozgrywek. – Nie byliśmy jeszcze nigdy na podium w Lidze Światowej tak więc zrobimy wszystko, aby wygrać mecz z Amerykanami. Oni pewno łatwo pola nie oddadzą. To też jest świetny zespół. Trzeba się "sprężyć" i zagrać jak najlepiej

źródło: interia.pl, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved