Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorów: Brazylia ze złotym medalem

MŚ juniorów: Brazylia ze złotym medalem

Siatkarze Brazylii zostali złotymi medalistami Mistrzostw Świata juniorów rozgrywanych w Maroku. Pokonali oni bez większych problemów w trzech setach drużynę Rosji. Trzecie miejsce zdobyli siatkarze Iranu, pokonując 3:1 Włochów.

Brazylia – Rosja 3:0

(25:18, 25:18, 25:19)

Od początku spotkania gra po obu stronach siatki była bardzo wyrównana. Swoją grą wyróżniał się bardzo Seyed Mousavi. Przez większą część seta wynik oscylował więc wokół remisu. W końcówce Iranczykom udało się odskoczyć na dwa punkty, ale po dobrej grze Włochów szybko zrobił się remis. Bardzo zaciętą końcówkę wygrali jednak irańscy siatkarze. Warto zaznaczyć, że na pozycji libero zagrał od początku spotkania Gabriele Maruotti, który zastąpił kontuzjowanego Lorenzo Smerilli.

W drugiej partii od początku lepsi byli Włosi. Prowadzili już 8:6 oraz 16:11. Aż 10 punktów w secie zdobył Matteo Martino, ale niewiele gorsi byli jego koledzy z drużyny.

Trzeci set rozpoczęli pewnie Iranczycy, którzy wykorzystywali każdy błąd Włochów. A tych było wiele. Luigi Schiavon, trener siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego, zmuszony był wziąć czas przy stanie 12:10. jednak nic to nie pomogło. Seta zakończył atakiem Seyed Mousavi.

Kolejne dwie partie miały już niemal identyczny przebieg i po wyrównanym początku coraz większą przewagę zdobywali Irańczycy. Szczególnie czwarta, i jak się okazała ostatnia partia meczu, była bardzo jednostronna i Mistrzowie Azji wygrali ją bardzo pewnie (25:17) a w całym spotkaniu zwyciężyli 3:1.

W czwartym secie nie do zatrzymania byli już iatkarze z Iranu. Ali Najafi i Mousavi byli nie do zatrzymania. Ten ostatni zakończył również mecz i tym sposobem jego drużyna została brązowymi medalistami MŚ juniorów.

Iran – Włochy 3:1

(27:25, 19:25, 25:20, 25:17)