Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Fani siatkówki dali z siebie wszystko

Fani siatkówki dali z siebie wszystko

fot. archiwum

Katowicki finał Ligi Światowej siatkarzy przeszedł do historii. Wygrała Brazylia, zawiedli nieco nasi reprezentanci, kończąc rywalizację na czwartym miejscu. Za to polscy kibice po raz kolejny udowodnili, że nie mają sobie równych w świecie.

Do Katowic przyjechała grupa włoskich trenerów i działaczy. Byli zszokowani tym, co zobaczyli na trybunach Spodka. Stwierdzili, że najpierw jest polska publiczność, potem długo, długo nikt, a dopiero potem cała reszta – opowiadał Ryszard Bosek , były trener naszej kadry.

 

314_t.jpg O ile do rozwrzeszczanych tłumów wewnątrz hali zdołaliśmy się już przyzwyczaić, to oszałamiająca okazała się liczba fanów, którzy oglądali weekendowe mecze Polaków pod Spodkiem. Na sobotnim meczu z rewelacyjną Brazylią przed telebimem pojawiło się dwa razy więcej kibiców siatkówki niż podczas wcześniejszych spotkań grupowych! Fani byli dosłownie wszędzie, a ich głośne wybuchy radości po każdym zdobytym punkcie było słychać setki metrów od Spodka. 

Pomimo porażki z Brazylią niedzielny mecz z Amerykanami przyciągnął równie wielką liczbę fanów. – Pięć godzin jechaliśmy dzisiaj pociągiem do Katowic. W nocy czeka nas równie męcząca podróż powrotna, ale czego się nie robi dla siatkówki! – wyjaśniała biało-czerwona grupa licealistów z Jarosławia.

 

Mecz o trzecie miejsce zakończył się drugą z rzędu porażką Polaków. Nie pomógł nawet doping ich koleżanek z żeńskiej kadry, które specjalnie stawiły się na ten mecz przyjeżdżając ze zgrupowania w Szczyrku. – Chciałabym przynieść kolegom szczęście. Szkoda, że się nie udaje – kręciła głową Magalena Godos , rozgrywająca naszej reprezentacji.

 

Nieco smutnych kibiców próbowała pocieszać ze sceny piosenkarka Patrycja Markowska . – Jesteśmy aż czwarci! Brawa dla naszych chłopców – apelowała. Tłum odpowiedział jej rzęsistymi oklaskami.

 

* fot. Maciej Dąbrowski – Strefa Siatkówki

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved