Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Brazylia – Rosja: „kosmici siatkówki” czy „mołodcy”?

Brazylia – Rosja: „kosmici siatkówki” czy „mołodcy”?

fot. archiwum

W finale Ligi Światowej 2007 Polska niestety nie zagra, ale spotkanie i tak zapowiada się bardzo emocjonująco. Brazylijczycy, którzy zatrzymali nas w 1/2 finału, zmierzą się z Rosjanami.

Zespoły Brazylii i Rosji spotkały się w katowickim turnieju finałowym już w fazie grupowej. Wówczas będący pod ścianą "Canarinhos" pokonali "Sborną" 3:1, i to mimo ze słabo spisywał się ich gwiazdor Giba . Zastąpił go jednak Murilo Endres i wraz ze swoim bratem Gustavo poprowadził Brazylijczyków do zwycięstwa.

 

Mecz z Rosją sprzed dwóch dni był dla zespołu trenera Bernardo Rezende kwestią "być albo nie być". A mistrzowie świata przyzwyczaili nas już, że w ważnych dla siebie meczach nie przegrywają. Pokazali to w półfinałowym spotkaniu z Polską, w którym biało-czerwoni wychodzili ze skóry, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak i tak było to za mało, by pokonać najlepszą drużynę świata. 

Rosjan czeka więc bardzo trudne zadanie. Aby wygrać z "Canarinhos" muszą wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, wykorzystać wszystkie swoje atuty, takie jak mocna zagrywka i świetny blok, a także popełniać jak najmniej błędów. Wtedy będą mieli szansę na pokonanie Brazylijczyków.

 

Ci z kolei w meczu ze "Sborną" będą musieli skupić się na wyeliminowaniu Semena Połtawskiego – najlepiej punktującego i serwującego jak dotychczas zawodnika turnieju "Final Six". Jeśli Połtawski zostanie zatrzymany, wówczas Rosjanom z pewnością będzie o zwycięstwo niezwykle ciężko.

 

Czy Brazylia po raz piąty z rzędu wygra Ligę Światową? Szanse "Canarinhos", sądząc po ich z meczu na mecz coraz lepszej grze, są bardzo duże. Jednak Rosjanie z całą pewnością zrobią wszystko co w ich mocy, by pokrzyżować im plany i znów, tak jak w 2002 roku nigdzie indziej tylko w brazylijskim Belo Horizonte, wygrać z nimi w finale Ligi Światowej.

 

LŚ 2007, Finał, Katowice

Brazylia – Rosja

 

Brazylia: Ricardo Garcia, Giba, Dante Amaral, Rodrigao, Gustavo Endres, Andre Nascimento, Sergio Santos (libero).

Rosja: Wadim Chamuckich, Jurij Bierieżko, Aleksander Korniejew, Aleksiej Kuleszow, Aleksiej Kazakow, Semen Połtawski, Aleksiej Werbow (libero).

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved