Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrea Zorzi: Polacy cierpią na kompleks Brazylii

Andrea Zorzi: Polacy cierpią na kompleks Brazylii

fot. archiwum

Polacy ponownie byli gorsi od podopiecznych Bernardo Rezende. Wczorajszy mecz był jednak o wiele bardziej zacięty niż ten w Japonii a Andrea Zorzi jest nawet zdania, że Polacy mieli świetną szansę żeby pokonać Brazylię...

W pierwszym wczorajszym meczu reprezentacja Rosji dość pewnie pokonała Stany Zjednoczone 3:1 a w trzecim secie wręcz rozbiła swoich przeciwników zwyciężając 25:13. Także Andrea Zorzi zgadza się z opinią, że podopieczni trenera Alekno (poza drugą partią) kontrolowali przebieg wczorajszego spotkania. Rosja zagrywała lepiej, atakowała dużo lepiej i blokowała lepiej. Amerykanie nie mogli wygrać tego meczu licząc tylko na lepszą grę w obronie – ocenia słynny Włoch.

 

W drugim półfinałowym spotkaniu emocji było nieco więcej, bo choć Polacy ponownie przegrali z Brazylią, to jednak tym razem stawili Mistrzom Świata zdecydowanie większy opór niż w Japonii. Po tym meczu Andrea Zorzi zauważa, że Brazylijczycy przez całe spotkanie zagrywali na Michała Winiarskiego i ani na moment nie odeszli od tej taktyki. Jedynie Andre i Gustavo (przy mocnej zagrywce) czasami nie „trafiali” w "Winiara", ale jak pisze Włoch ciężko jest momentami połączyć siłę z precyzją. Dlaczego Brazylijczycy zdecydowali się taką właśnie taktykę? Jak pisze Zorzi „Canarinhos” po meczu przyznali, że choć Winiarski jest dobrym przyjmującym, to jednak kiedy jest zmuszony do odbioru zagrywek, jego atak jest nieco lżejszy. Cóż wczorajszy mecz pokazał, że taktyka Brazylijczyków była skuteczna. 

Andrea Zorzi jest także zdania, że Polacy mieli świetną szansę, żeby pokonać Brazylijczyków gdyż siatkarze z Ameryki Południowej nie grali wczoraj na maksimum swoich możliwości. – Wierzę, że Polska cierpi na pewien kompleks w stosunku do Giby i jego kolegów – kończy swoje podsumowanie meczu świetny w przeszłości włoski siatkarz.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved